F1: Kubica zadebiutuje w Grand Prix!

W niedzielę spełni się marzenie Roberta Kubicy! Na węgierskim torze Hungaroring polski kierowca teamu BMW Sauber zadebiutuje w Grand Prix Formuły 1! Kubica będzie pierwszym Polakiem, który dostał się do elitarnego grona kierowców F1.

Kubica zastąpi Kanadyjczyka Jacques'a Villeneuve'a, którego z zawodów wykluczył wypadek podczas ostatnich zawodów Grad Prix Niemiec.

Reklama

"Byłem przygotowany na cały sezon bez startowania w wyścigach, dlatego jestem szczególnie zadowolony z tej szansy. Jestem dumny z ogromnego zaufania, jakim darzy mnie zespół BMW Sauber F1 Team. Zrobię wszystko, by nie zawieść ich oczekiwań" - powiedział Kubica na swojej oficjalnej stronie internetowej.

"Jacques poinformował nas, że nie jest gotowy do ścigania się po wypadku na Hockenheim. Dotychczasowa postawa Roberta podczas testów i piątkowych treningów przed wyścigami Grand Prix zrobiła ogromne wrażenie na zespole. Teraz zobaczymy, jak się spisze w wyścigu Formuły 1. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, kto będzie się ścigał w pozostałych wyścigach sezonu oraz w przyszłym roku" - tłumaczył dyrektor BMW Motorsport, Mario Theissen.

Zobacz specjalny serwis Formuły 1 w INTERIA.PL

Droga Roberta Kubicy do Formuły 1 - galeria zdjęć

Dowiedz się więcej na temat: BMW | Sauber | Grand Prix | Robert Kubica

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje