F1 - GP Niemiec: Triumf Ralfa Schumachera

Ralf Schumacher z ekipy BMW Williams wygrał Grand Prix Niemiec na torze w Hockenheim, 12. eliminację Mistrzostw Świata Formuły 1. Drugie miejsce zajął Rubens Barichelllo (Ferrari) a trzeci na linię mety przejechał Jacques Villeneuve (BAR-Honda).

Wyścigu nie ukończyli między innymi Michael Schumacher, Mika Hakkinen, David Coulthard oraz startujący z pole position Juan Pablo Montoya.

Było to trzecie w tym sezonie zwycięstwo młodszego z braci Schumacherów.

Wyścig na niemieckim torze ukończyło tylko 10 kierowców, a aż 22 musiało pożegnać się z rywalizacją nie dojechawszy do mety. Wśród tych pechowców byli m.in. lider klasyfikacji generalnej MŚ starszy brat niedzielnego zwycięzcy Michael Schumacher (Ferrari) oraz dwaj kierowcy McLarena - Fin Mika Hakkinen i Brytyjczyk David Coulthard.

Liderem wyścigu był Michael Schumacher, który miał szansę na 51. zwycięstwo w zawodach o GP, dzięki czemu wyrównałby rekord wszech czasów, należący do Francuza Alaina Prosta. Nie udało mu się to przed dwoma tygodniami na brytyjskim Silverstone, gdzie musiał uznać wyższość Hakkinena.

W niedzielę startował z czwartej pozycji. Jednak już na początku miał kraksę - zderzył się z Brazylijczykiem Luciano Burtim. Start powtórzono, ale Niemiec miał problemy ze swoim samochodem i na 24. okrążeniu musiał zrezygnować z wyścigu. "Żeby wygrać trzeba dojechać do mety" - powiedział zdenerwowany po wyjściu z bolidu.

Dużą szansę na wygranie wyścigu miał startujący po raz pierwszy w swojej karierze z pole position Kolumbijczyk Juan-Pablo Montoya (Williams), który prowadził od startu do 22. okrążenia. Jednak awaria silnika samochodu kolumbijskiego kierowcy zmusiła i jego do wycofania się. Wówczas szansę wykorzystał Ralf Schumacher, który swoim zwycięstwem dał miejscowej publiczności dużo radości.

Niedzielny wyścig nie zmienił nic w klasyfikacji generalnej MŚ. Prowadzi nadal Michael Schumacher, który ma przewagę aż 37 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji Davidem Coulthardem. Młodszy Schumacher awansował na trzecie miejsce.

Prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw świata utrzymał Michael Schumacher.