Euroliga: Śląsk wygrał w Madrycie!

Nareszcie zwycięstwo! W trzeciej kolejce grupy C Euroligi koszykarzy mistrz Polski Idea Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Real Madryt 85:79.

Było to pierwsze zwycięstwo wrocławian w tej edycji rozgrywek i zarazem bardzo udany debiut w pracy nowego szkoleniowca Idei Śląska Jacka Winnickiego.

Śląsk zagrał bardzo mądrze i konsekwentnie, przede wszystkim w ataku. Bardzo dobrze dysponowany Raimonds Miglinieks raz po raz obsługiwał dobrymi podaniami Richarda Lugo. Przejście z obrony do ataku także było mocną stroną wrocławian, stąd sporo punktów po szybkich akcjach w ataku. Jedynym mankamentem była zbyt duża ilość strat w pierwszej połowie (10) oraz dużo drugich szans w ataku, które otrzymał Real.

Mecz miał niezwykle zacięty i dramatyczny przebieg. Po pierwszej kwarcie jak i do przerwy minimalnie prowadzili gracze "Królewskich", odpowiednio 22:21 i 41:38. Dopiero w trzeciej kwarcie szala zaczęła przechylać się na stronę Śląska. Świetną zmianę dał Wiekiera (3/3 za trzy punkty), a i zastępujący mającego na koncie 4 faule Miglinieksa, Robert Skibniewski rozsądnie prowadził grę. Ciężar gry w ataku często brał na sobie Andrius Giedraitis (25 pkt w całym meczu), który często decydował się na skuteczne akcje jeden na jeden.

W ostatniej ćwiartce 8 punktów z rzędu dla gospodarzy zdobył Herreros, trafiając dwukrotnie zza linii 6,25 m, ale w ty samym momencie przebudził się Dainius Adomaitis, utrzymując Śląsk w grze. W nerwowej końcówce więcej opanowania wykazali gracze i sztab szkoleniowy ekipy z Wrocławia i to oni mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w tej edycji rozgrywek Euroligi.

W następnej, 4., kolejce mistrzowie Polski zmierzą się w kolejnym wyjazdowym spotkaniu z Virtusem Kinderem Bolonia, finalistą Euroligi i mistrzem Euroligi z 2001 roku.

Real Madryt - Idea Śląsk Wrocław 79:85 (22:21, 19:17, 18:24, 20:23)

Real: Derrick Alston 21, Alberto Herreros 16, Luciano Angulo 12, Lucas Victoriano 8, Eduardo Hernandez i Alain Digbeu po 7, Michael Hawkins 5, Maciej Lampe 3, Raul Mena 0.

Idea: Andrius Giedraitis 25, Richard Lugo 15, Dainius Adomaitis 10, Randy Holcomb i Paweł Wiekiera po 9, Aleksander Kul 6, Dominik Tomczyk 5, Maciej Zieliński 3, Kestitis Marciulonis 2, Raimonds Miglinieks 1, Robert Skibniewski 0.

8. Buducnost Podgorica 3    3  0  3  214:248
Dowiedz się więcej na temat: wygraj | "Mistrz" | Wrocław | kolejka | Ateny | Stambuł | Madryt | Real Madryt | Bolonia | Śląsk | Euroliga | idea | Real | Śląsk