Euroliga: Mistrz Polski wreszcie wygrał

Koszykarze Prokomu Trefla Sopot pokonali w Bolonii Virtusa 87:75. To pierwsze zwycięstwo mistrzów Polski w tym sezonie w Eurolidze.

Przed meczem trener Eugeniusz Kijewski przekonywał, że nie będzie to mecz o wszystko, ale po trzech porażkach z silnymi przeciwnikami, Prokom Trefl potrzebował kompletu punktów. Spotkanie potwierdziło, że Włosi przeżywają kryzys. Sopocianie już w pierwszych minutach wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie, a później kontrolowali sytuację na parkiecie.

Polski zespół grał na zdecydowanie wyższym procencie rzutów niż gospodarze. W 34. minucie przewaga mistrzów Polski osiągnęła dziewiętnaście "oczek". W tym momencie sopocianie całkowicie stanęli i wicemistrzowie Włoch w ciągu dwóch minut zniwelowali stratę do sześciu punktów! Nie pomógł czas wzięty przez polskiego szkoleniowca i w 38. minucie było już 75:70. Jednak w końcówce koszykarze Prokomu Trefla opanowali sytuację na parkiecie i nie dali sobie odebrać całkowicie zasłużonego zwycięstwa.