Euroliga koszykarek: Polpharma VBW Clima Gdynia - Galatasaray Stambuł 76:58

W meczu piątej kolejki Euroligi koszykarek (grupa A) zespół Polpharmy VBW Clima Gdynia pokonał Galatasaray Stambuł 76:58 (22:14, 17:14, 24:11, 13:19). Mistrzynie Polski zachowały szansę na zajęcie drugiego miejsca w grupie A rozgrywek Euroligi. Galatasaray poniósł pierwszą porażkę w rozgrywkach.

Mistrzynie Polski rozegrały najlepsze spotkanie w Eurolidze w tym sezonie. Do tej pory dobrze funkcjonował ich atak, ale gorzej spisywały się w obronie. Tym razem pod jednym i drugim względem nie można było mieć do ich gry żadnych zastrzeżeń.

Gdynianki nie zraziły się początkowym prowadzeniem rywalek 4:0. Szybko odrobiły straty i w szóstej minucie prowadziły już 15:6. Do końca trzeciej kwarty przewaga mistrzyń Polski stopniowo wzrastała przekraczając pod koniec trzeciej odsłony 20 pkt.

W ostatniej kwarcie zmęczone gdynianki oddały inicjatywę przeciwniczkom, które nie były już jednak w stanie odrobić wszystkich strat. Dzięki celnym rzutom za trzy punkty Rutkowskiej i Ozyer zmniejszyły tylko rozmiary pierwszej w tym sezonie porażki.

Tomasz Herkt: - Kluczem do zwycięstwa była w tym meczu bardzo dobra gra w obronie i wygranie rywalizacji pod tablicami. Na pochwałę zasłużyła cała drużyna, która w moim odczuciu zagrała najlepszy mecz. Szczególne uznania należą się Mili Nikolich, która nie tylko ograniczyła skuteczność podkoszowych poczynań Philips, ale sama także zdobywała punkty.

Polpharma: Vedrana Grgin 21, Mila Nikolich 20, Małgorzata Dydek 15, Ticha Penicheiro 7, Edna Campbell 7, Olga Pantelejewa 3, Joanna Cupryś 3, Beata Predehl 0.

Galatasaray: Tamecka Dixon 20, Irina Rutkowska 13, Tari Philips 11, Derya Ozyer 10, Reda Aleliunaite-Jankowska 4, Nevriye Yilmaz 0, Betul Zidan 0, Gulivar Kalcalar 0.

W drugim meczu tej grupy CJM Bourges pokonało Dynamo Moskwa 81:64.

W następnej kolejce, ostatniej w tej fazie rozgrywek, Polpharma zagra wyjazdowy mecz z Dynamo Moskwa, a CJM zmierzy się w Stambule z Galatasaray. W przypadku wygranej gdynianek w Moskwie i porażki CJM Polki zajmą drugie miejsce w tabeli grupy.

1.Galatasaray Stambuł  5   9   4    1   350:319
2.CJM Bourges          5   8   3    2   381:353
3.Polpharma Gdynia     5   8   3    2   411:399
4.Dynamo Moskwa        5   8   0    5   344:415
Dowiedz się więcej na temat: Moskwa | Euroliga | Stambuł | Gdynia