Eneco Tour: Farrar liderem

Amerykański kolarz Tyler Farrar (Garmin) wygrał pierwszy etap wyścigu Dookoła Beneluksu, i został liderem. Drugi w sprinterskiej walce był Belg Tom Boonen (Quick Step), a trzeci Norweg Edvald Boasson Hagen (Columbia).

Na trasie etapu aktywny był Maciej Bodnar (Liquigas), który na pierwszych kilometrach zawiązał ucieczkę z grupką kolarzy. Polak na pierwszej lotnej premii zajął trzecie miejsce, a na kolejnej był drugi. W końcówce etapu zostawił ostatniego towarzysza ucieczki, Japończyka Yukiyę Arashiro, próbując samotnie dojechać do mety, ale peleton doścignął go pięć kilometrów przed kreską.

Na odległym miejscu w peletonie zakończył etap Marcin Sapa (Lampre), zajmując 61. miejsce. Michał Gołaś (Vacansoleil) dojechał na 84. pozycji, a Bodnar na 137.

Wyścig zaliczany do kalendarza UCI ProTour, zakończy się 25 sierpnia jazdą indywidualną na czas w holenderskiej miejscowości Amersfoort.