Eliminacje MŚ 2002 - gr. V: Zwycięstwa Białorusi i Ukrainy

W zakończonych meczach eliminacyjnych grupy V Ukraina wygrała w Oslo z Norwegią 1:0, a Białoruś pokonała Armenię 2:1. W tej grupie występuje także reprezentacja Polski.

Norwegia pozostaje nadal pozostaje bez zwycięstwa po porażce na własnym obiekcie z Ukrainą. Jedynego gola dla gości strzelił w 49. minucie Andrij Szewczenko.

Piłkarze Białorusi pokonali Armenię 2:1 (2:0) w meczu eliminacyjnym mistrzostw świata, w grupie V. Postacią numer jeden w środowym meczu w Mińsku był piłkarz kijowskiego Dynama, Aleksander Chackiewicz.

W 23. minucie zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy, po akcji Maksyma Romaszczenki. Drugi gol dla Białorusi, zdobyty przez Nikołaja Ryndiuka (strzelił bramkę w meczu z Polską - 1:3), padł po zagraniu Chackiewicza.

W 50. minucie gola dla gości uzyskał obrońca Feliks Chodżojan. Utrata gola nie zraziła Białorusinów, którzy kontrolując grę obronili przewagę bramkową.

Dowiedz się więcej na temat: bialorus | Białoruś | reprezentacja Polski | eliminacje | Ukraina