El. piłkarskich ME kobiet: Osłabiona Polska gra z liderem

Bez dwóch zawodniczek niemieckiego BV Cloppenburg Agnieszki Winczo i Marty Stobby przygotowuje się piłkarska reprezentacja Polski kobiet do sobotniego meczu el. mistrzostw Europy z Włoszkami w Pruszkowie. Zespół włoski jest liderem grupy pierwszej.

Włoszki wygrały dotąd wszystkie trzy mecze eliminacyjne, zdobyły 12 bramek nie tracąc żadnej.

Reklama

Winczo i Stobba mają dołączyć do kadry przed poniedziałkowym wylotem na ostatni w tym roku mecz eliminacyjny Polek do Macedonii. Niemiecki klub zatrzymał je na niedzielny mecz ligowy (2. Bundesliga Północna).

"Analizowaliśmy spotkania eliminacyjne Włoszek. Różnie wyglądały, bo z Bośnią i Hercegowiną wygrały 1:0 po rzucie karnym, a Macedonię rozgromiły 9:0. My z kolei pokonaliśmy Bośniaczki 4:0" - powiedział trener Polek Roman Jaszczak.

Włoszki przyleciały do Warszawy w czwartek. "Miejmy nadzieję, że ponura listopadowa pogoda ich przytłoczy, a nam pomoże. Na pewno nie odpuścimy i powalczymy o punkty" - dodał trener.

Tabela grupy pierwszej:

M PKT Gole

1. Włochy 3 9 12-0

2. Rosja 3 6 7-3

3. Polska 3 6 6-3

4. Grecja 2 1 1-3

5. Macedonia 2 1 1-10

6. Bośnia 3 0 1-9.

W sobotę grają też Macedonia z Bośnią i Hercegowiną oraz Grecja z Rosją.

Zwycięzcy siedmiu grup i najlepsza drużyna z drugiej pozycji awansują bezpośrednio do finałów Euro 2013 w Szwecji. Sześć pozostałych zespołów z drugich miejsc rozegra baraże o trzy lokaty w turnieju finałowym. Tytułu bronić będą Niemki.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje