El. MŚ: Francuzi bezlitośni dla Polaków

W ostatnim występie w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw świata polscy siatkarze przegrali 0:3 z Francuzami. Tym samym Polacy nie pojadą do Argentyny na MŚ.

O wszystkim decydował pierwszy set, który Polacy przegrali po 29 minutach gry 28:30, broniąc wcześniej 6 piłek setowych.

W kolejnych dwóch partiach, trwających po 23 minuty, Francuzi bezlitośnie punktowali podopiecznych trenera Waldemara Wspaniałego. Nie było to trudne, choćby dlatego, że Polacy źle zagrywali i rozgrywali piłki w ataku. Drugi set Polacy przegrali do 18, trzeci zaś do 21.

Początek meczu nie zapowiadał tak fatalnego zakończenia. Polski zespół prowadził w pierwszym secie 2-3 punktami m.in. 19:16. Francuzi po raz pierwszy uzyskali przewagę przy stanie 24:23. Gospodarze bronili kolejne piłki setowe, ale ostatecznie ulegli 28:30. Dwa kolejne sety francuscy siatkarze wygrali zdecydowanie.

Reprezentacja Polski, prowadzona wówczas przez Ireneusza Mazura, grała przed czterema laty w mistrzostwach świata w Japonii, gdzie po porażkach z Kubą i Argentyną oraz po zwycięstwie nad Iranem nie awansowała z grupy do dalszych gier.

Przez trzy najbliższe dni polscy siatkarze pozostaną w Łodzi. Od 8 września zaczną grać w finałach mistrzostw Europy w Ostrawie.

Składy - Polska: Zagumny, Gruszka, Murek, Szczerbaniuk, Świderski, Nowak, Wójcik (libero) oraz Papke, Stancelewski, Stelmach, Michalczyk

Francja: Capet, Granvorka, Daquin, Antiga, Chambertin, Moutmeat, Henno (libero) oraz Herpe, Bry, Monneraye.