El. Ligi Mistrzów: Wisła przegrała na Camp Nou

W rewanżowym meczu eliminacji Ligi Mistrzów krakowska Wisła przegrała z Barceloną na Camp Nou 0:1.

Od początku spotkania strona przeważającą są Hiszpanie, ale trudno było przypuszczać, że będzie inaczej. W 73. minucie zwycięską bramkę dla Barcy zdobył wprowadzony po przerwie na boisko Luis Enrique. Tym samym skończyła się wiślacka przygoda z Ligą Mistrzów. Przypomnijmy tylko, że w pierwszym meczu w Krakowie Barca wygrała 4:3.

W pierwszej odsłonie wiślacy, poza bardzo niecelnymi strzałami Ibrahima Sunday'a i Kazimierza Moskala, nijak nie zagrażali bramce Bonano. Ba, wielokrotnie przy presingu Barcy mieli problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy.

Najgroźniejsze akcje pod bramka Wisły tworzyło trio: Kluivert - Saviola - Rivaldo. Saviola był nawet w sytuacji sam na sam z Arturem Sarnatem, ale krakowianin zachował się bez zarzutu. Wcześniej Sarnat udanie interweniował w sytuacji sam na sam z Holendrem Cocu.

Poddał się dopiero w kolejnej sytuacji sam na sam. Tym razem z Luisem Enrique, który dostał dokładne podanie po akcji Rivaldo z Saviolą.

W końcowej fazie meczu obaj trenerzy sięgnęli po piłkarzy rezerwowych. W żaden sposób nie zmieniło to jednak sposobu gry wiślaków, którzy kurczowo trzymali się własnej połowy boiska, ograniczając się jedynie do przeszkadzania rywalom.

Według statystyk gracze Barcelony aż 11 razy stworzyli sobie sytuacje do strzelenia bramek. Wykorzystali tylko jedną, bo kapitalnie bronił Artur Sarnat. Inaczej Wisła, która nie stworzyła żadnej sytuacji bramkowej. W rzutach rożnych miejscowi wygrali także 11-1. To najlepiej świadczy o ich przewadze.

Zobacz relację z meczu

Wyniki pozostałych spotkań

Dynamo Kijów - Steaua Bukareszt 1:1

Bramki: dla Dynama - Ołeksandr Melaszczenko (46); dla Steauy - Adrian Nagy 30. Czerwona kartka: Marius-Achim Baciu (Steaua, 52). Widzów: 20 000 Sędziował: Glenn Barber (Anglia)

Awans: Dynamo Kijów

Bayer Leverkusen - Crvena Zvezda Belgrad 3:0 (2:0)

Bramki: Oliver Neuville - dwie (13, 60), Ulf Kirsten 30 Widzów: 22 500 Sędziował: Domenico Messina (Włochy)

Awans do LM: Bayer Leverkusen

Lazio Rzym - FC Kopenhaga 4:1 (0:0)

Bramki: dla Lazio - Hernan Crespo - dwie (48, 62), Claudio Lopez (64), Stefano Fiore (90); dla Kopenhagi - Sibusiso Zuma (81) Sędziował: Helmut Krug (Niemcy)

Awans do LM: Lazio

FC Liverpool - Haka Valkeakoski 4:1 (1:1)

Bramki: dla Liverpoolu - Robbie Fowler (36), Jamie Redknapp (50), Emile Heskey (56), David Wilson (83-samob.); dla Haka - Peter Kovacs (45) Widzów: 31 600 Sędziował: Terje Hauge (Norwegia)

Awans do LM: Liverpool

Real Mallorca - Hajduk Split 2:0 po dogr. (1:0, 1:0)

Bramki: Samuel Eto'o (24), Albert Luque (92)

Pierwszy mecz: 0:1, awans - Mallorca

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | mecz | awans | bramki | Camp Nou | Wisła