Ekstraklasa: Wygrana Widzewa

W jedynym niedzielnym spotkaniu kończącym 8. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy, Widzew Łódź pokonał na własnym stadionie Ruch Chorzów 2:0.

Bramki dla podopiecznych Franciszka Smudy zdobyli Brazylijczycy Guliano i Batata.

Obie drużyny pilnie potrzebowały punktów, bowiem w tym sezonie tylko raz wygrywały swoje spotkania. Chorzowianie przystąpili do meczu w mocno osłabionym składzie. Nie mogli zagrać Wleciałowski, Masternak, Jamróz, Paluch i Woś.

Gospodarze byli więc faworytami tego spotkania i nie zawiedli swoich fanów. Prowadzenie dla Widzewa zdobył w 30 minucie pięknym technicznym strzałem Giuliano. Po przerwie rezultat podwyższył strzałem z rzutu karnego (po mocno wątpliwym faulu na Giuliano) Sergio Batata. Spotkanie obserwował premier Leszek Miller. Widzew po tym meczu awansował w tabeli na 10. miejsce, natomiast "niebiescy" są na 14. pozycji.