Ekstraklasa: Wisła rozbiła Polonię

Wisła Kraków potwierdziła dobrą formę, którą zaprezentowała w czwartkowym meczu z Parmą i nie dała najmniejszych szans Polonii Warszawa.

"Czarnym Koszulom" nie pomógł atut własnego boiska i ulegli krakowianom aż 0:4.

Trener Kasperczak w stosunku do meczu pucharowego wymienił niemal całą linię pomocy. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na styl gry Wisły.

Pierwszą bramkę zdobył już w 14. minucie, po szybkim rozgraniu piłki i podaniu głową Kosowskiego Marcin Kuźba. Od tego momentu mecz się wyrównał, Wisła broniła się dość szczęśliwie, zaś najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystał, pudłując z 10 metrów, Bąk.

Tuż przed przerwą, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, uderzenie Jopa sprzed pola karnego znalazło drogę do siatki i wiślacy prowadzili już 2:0.

Polonia całkowicie ochotę do gry straciła 4 minuty po przerwie. Po przejęciu i podaniu piłki przez Uche zimną krew zachował Kuźba i w sytuacji sam na sam pokonał Krzyształowicza. Wisła przejęła inicjatywę i całkowicie kontrolowała przebieg gry. Efektem tego był czwarty gol. Tym razem podawał Kosowski, a precyzyjnym uderzeniem w długi róg popisał się Żurawski zdobywając gola w 8. kolejnym meczu ligowym i pucharowym.

Była to już piąta porażka podopiecznych Janusza Białka (posłuchaj co powiedział po meczu ).

W Poznaniu komplet publiczności nie zobaczył goli. Remis jest sukcesem gospodarzy, którzy pozostają bez zwycięstwa od 11 meczów. Legia nie przegrała w kolejnym 32. spotkaniu ligowym, strata dwóch punktów kosztowała ją jednak utratę pozycji lidera.

Lech zaprezentował dużą wolę walki i ambicję, które przeciwstawił lepszym umiejętnościom legionistów. Szanse na bramki miały oba zespoły, remis był jednak sprawiedliwym wynikiem.

Z dobrej strony zaprezentowała się drużyna Groclinu, która w Jaworznie pokonała Garbarnię 4:2. Do przerwy spotkanie było wyrównane, prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 25. minucie Kubisz, wyrównał 8 minut później Rasiak. Na kolejnego trafienie przyszło czekać do 65. minuty, gdy Moskała wyprowadził na prowadzenie Groclin. Chwilę później znów był jednak remis, a swojego drugiego gola zdobył Kubisz.

Od tej pory trafiali już jednak tylko goście. Bramki Rasiaka i Zająca (na minutę przed końcem) zapewniły 3 punkty Groclinowi.

Nie oglądali bramek kibice w Płocku. Wisła w meczu z Górnikiem miała lekką przewagę, najlepszej sytuacji nie wykorzystał zaś w 75. minucie Wasilewski. W polu karnym faulowany był Jakubowski, Wasilewski uderzył jednak w sposób sygnalizowany i Bledzewski nie miał problemów z obroną.

Po niezłym występie przeciwko Maladze bardzo słabo zaprezentowała się Amica Wronki. "Kuchenni" ulegli na własnym boisku Odrze Wodzisław 0:2. Pierwszą bramkę zdobył w 39. minucie Chałbiński, który wykorzystał podanie Rockiego. Wynik meczu został ustalony w 69. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Sibika na gola zamienił Ziarkowski, który uderzeniem głową pokonał Szamotulskiego.

Po raz kolejny zawiódł swoich kibiców Widzew. Podopieczni Franciszka Smudy tylko zremisowali 1:1 z zamykającą tabelę Pogonią Szczecin. Prowadzenie dla łoddzian uzyskał były piłkarz-symbol "Portowców" Robert Dymkowski. Wyrównanie padło po bramce Piotra Dubieli.

Nie zawiódł natomiast swoich kibiców GKS Katowice, który pokonał na własnym stadionie KSZO Ostrowiec 2:1. Trafienia dające kolejne trzy punkty katowiczanom uzyskali Sierka i Gajtkowski. Piłkarze z Ostrowca zdołali odpowiedzieć jedną bramką Krzysztofa Budki.

Źle się dzieje w Chorzowie. Ruch po bezbarwnym spotkaniu uległ na własnym boisku Zagłębiu Lubin 0:3, wszystkie gole tracąc do rzutach rożnych. Po zakończeniu meczu kilkunastoosobowa grupa szalikowców najpierw wbiegła na boisko, a następnie spacerowym krokiem udała się w ślad za piłkarzami Ruchu do szatni i wyraziła swoją opinię na temat gry swoich podopiecznych.

Na czele tabeli z równą ilością punktów znajdują się Wisła Kraków, Legia Warszawa i Odra Wodzisław.

Zobacz wyniki i opisy spotkań 12. kolejki oraz szczegółowe, ligowe statystyki.

Dowiedz się więcej na temat: polon | Warszawa | remis | Wisła Kraków | Ekstraklasa | Wisła