Ekstraklasa: Szczegółowy terminarz ligowej jesieni

Piłkarski mistrz Polski Wisła Kraków zagra na wyjeździe z Widzewem Łódź w 1. kolejce ekstraklasy w sezonie 2011/2012. Terminarz rundy jesiennej opublikowała spółka prowadząca rozgrywki.

Inauguracyjna seria gier odbędzie się w dniach 29 lipca - 1 sierpnia. Od nowego sezonu, tak jak w niektórych krajach europejskich, mecze będą rozgrywane od piątku do poniedziałku. Pierwsza część ligi zakończy się 28 listopada.

Reklama

W 1. kolejce broniąca tytułu Wisła zmierzy się w Łodzi z Widzewem, a wicemistrz kraju Śląsk Wrocław będzie podejmował Górnika Zabrze. Dwaj inni, poza Śląskiem, uczestnicy kwalifikacji Ligi Europejskiej - Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok - spotkają się odpowiednio z KGHM Zagłębie Lubin (w stolicy) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (na boisku beniaminka, o ile otrzyma licencję na grę w najwyższej klasie).

Natomiast zwycięzca pierwszoligowych rozgrywek ŁKS Łódź, w pierwszym spotkaniu po powrocie do ekstraklasy zagra z czempionem z 2010 roku Lechem Poznań.

Z kolei pierwszym przeciwnikiem mającej mistrzowskie aspiracje Polonii Warszawa będzie Lechia Gdańsk.

Do potyczki triumfatorów ekstraklasy w dwóch poprzednich sezonach - Wisły z Lechem - dojdzie w 6. kolejce (9-12 września) w Wielkopolsce. Tydzień później odbędą się derby Warszawy (na stadionie Polonii), zaś hitowa konfrontacja Legii z "Białą Gwiazdą" czeka kibiców w 9. serii (30 września - 3 października). Natomiast na następną kolejkę zaplanowano w Łodzi potyczkę Widzewa z ŁKS.

Mecz mistrza z wicemistrzem kraju (Wisła-Śląsk) odbędzie się w terminie 25-28 listopada (ostatnia, 15. kolejka) we Wrocławiu.

W grudniu rozegrane zostaną awansem dwie kolejki z rundy wiosennej.

Terminarz Ekstraklasy (jesień 2011)

1.kolejka (29 lipca - 1 sierpnia 2011)

Widzew Łódź - Wisła Kraków

Ruch Chorzów - PGE GKS Bełchatów

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok

ŁKS Łódź - Lech Poznań

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Cracovia - Korona Kielce

2.kolejka (5-8 sierpnia 2011)

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź

Cracovia - Legia Warszawa

Korona Kielce - Ruch Chorzów

Górnik Zabrze - Widzew Łódź

Polonia Warszawa - Wisła Kraków

KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań

PGE GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko- Biała

3.kolejka (12-15 sierpnia 2011)

Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk - Cracovia

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

Legia Warszawa - Górnik Zabrze

ŁKS Łódź - Polonia Warszawa

PGE GKS Bełchatów - Lech Poznań

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Widzew Łódź

4.kolejka (19-22 sierpnia 2011)

KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Górnik Zabrze - PGE GKS Bełchatów

Korona Kielce - Wisła Kraków

Widzew Łódź - Polonia Warszawa

Lech Poznań - Ruch Chorzów

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

Jagiellonia Białystok - Cracovia

Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź

5.kolejka (26-29 sierpnia 2011)

KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia

Polonia Warszawa - PGE GKS Bełchatów

Wisła Kraków -Lechia Gdańsk

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok

ŁKS Łódź - Legia Warszawa

Górnik Zabrze - Lech Poznań

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Korona Kielce

6.kolejka (9-12 września 2011)

Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin

PGE GKS Bełchatów - Widzew Łódź

Cracovia - ŁKS Łódź

Korona Kielce - Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa

Lech Poznań -Wisła Kraków

Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko - Biała

7.kolejka (16-19 września 2011)

Wisła Kraków - PGE GKS Bełchatów

Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin

Podbeskidzie Bielsko - Biała - Ruch Chorzów

Polonia Warszawa - Legia Warszawa

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze

Korona Kielce - Lechia Gdańsk

Cracovia - Śląsk Wrocław

8.kolejka (23-26 września 2011)

KGHM Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź

PGE GKS Bełchatów - Legia Warszawa

Wisła Kraków - Ruch Chorzów

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

Górnik Zabrze - Cracovia

Polonia Warszawa - Korona Kielce

Śląsk Wrocław - Lech Poznań

Podbeskidzie Bielsko - Biała - Lechia Gdańsk

9.kolejka (30 września - 3 października 2011)

Ruch Chorzów - Widzew Łódź

Legia Warszawa - Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin

ŁKS Łódź - Podbeskidzie Bielsko - Biała

Lechia Gdańsk - PGE GKS Bełchatów

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa

Cracovia - Lech Poznań

Korona Kielce - Górnik Zabrze

10.kolejka (14-17 października 2011)

KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

PGE GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok

Widzew Łódź - ŁKS Łódź

Ruch Chorzów - Legia Warszawa

Polonia Warszawa - Górnik Zabrze

Lech Poznań - Korona Kielce

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia

11.kolejka (21-24 października 2011)

Legia Warszawa - Widzew Łódź

Jagiellonia Białystok - PGE GKS Bełchatów

ŁKS Łódź - Wisła Kraków

Lechia Gdańsk - Lech Poznań

Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko - Biała

Cracovia - Polonia Warszawa

KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

12.kolejka (28-31 października 2011)

PGE GKS Bełchatów - KGHM Zagłębie Lubin

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Widzew Łódź - Cracovia

Ruch Chorzów - Polonia Warszawa

Lech Poznań - Legia Warszawa

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

Korona Kielce - ŁKS Łódź

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

13.kolejka (4-7 listopada 2011)

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa

ŁKS Łódź - Ruch Chorzów

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław

Cracovia - Wisła Kraków

Korona Kielce - PGE GKS Bełchatów

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze

Polonia Warszawa - Lech Poznań

14.kolejka (18-21 listopada 2011)

KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa

PGE GKS Bełchatów - ŁKS Łódź

Wisła Kraków - Górnik Zabrze

Widzew Łódź - Korona Kielce

Ruch Chorzów - Cracovia

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań

15.kolejka (25-28 listopada 2011)

ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

Cracovia - PGE GKS Bełchatów

Korona Kielce - Legia Warszawa

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin

Polonia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko - Biała

Lech Poznań - Widzew Łódź

16.kolejka (2-5 grudnia 2011)

Wisła Kraków - Widzew Łódź

PGE GKS Bełchatów - Ruch Chorzów

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Lech Poznań - ŁKS Łódź

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław

Korona Kielce - Cracovia

17.kolejka (9-12 grudnia 2011)

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok

ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław

Legia Warszawa - Cracovia

Ruch Chorzów - Korona Kielce

Widzew Łódź - Górnik Zabrze

Wisła Kraków - Polonia Warszawa

Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin

Podbeskidzie Bielsko-Biała - PGE GKS Bełchatów

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | Podbeskidzie Bielsko-Biała | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje