Ekstraklasa: Remis we Wronkach

W pierwszym spotkaniu 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, Amica Wronki zremisowała na własnym stadionie z Wisłą Kraków 1:1.

Bramkę dla gospodarzy zdobył w 77 minucie Dariusz Gęsior. Wyrównał już w przedłużonym czasie gry Maciej Żurawski.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy z zadziwiającą łatwością dochodzili do dogodnych sytuacji. Nie potrafili ich jednak wykorzystać zarówno Dembiński jak i Dawidowski. Reprezentacyjny napastnik dwa razy przegrał pojedynki sam na sam ze świetnie interweniującym Angelo Huguesem, który równie doskonale spisał się po groźnych strzałach Bieniuka i Gęsiora.

Podopieczni Henryka Kasperzczaka tylko raz poważniej zagrozili bramce Szamotulskiego. Po świetnej akcji Żurawskiego w dogodnej sytuacji przestrzelił Kalu Uche.

W drugiej połowie tempo spotkania znacznie spadło. W 64 minucie kontuzji doznał Dawidowski, w którego miejsce pojawił się Sobociński. Chwilę później po silnym strzale Żurawskiego znakomicie interweniował Szamotulski. Gospodarze pomimo straty swojego najlepszego zawodnika zdołali strzelić bramkę. Po znakomitej akcji i dośrodkowaniu Burkhardta efektownym i celnym strzałem głową popisał się Dariusz Gęsior.

Kiedy wydawało się, że Amica zainkasuje trzy punkty, po błędzie Burkhardta, piłkę do Żurawskiego idealnie dograł Kosowski i najskuteczniejszy napastnik Wisły, w ostatniej minucie spotkania, pokonał bezradnego Szamotulskiego.