Ekstraklasa: Remis Amiki w Jaworznie

W kolejnych meczach 9. kolejki piłkarskiej ekstraklasy tylko drużyny Groclinu i Ruchu zapewniły sobie 3 punkty.

Grodziszczanie pokonali na własnym boisku Wisłę Płock 1:0, a "złotą" bramkę zdobył już w 6. minucie Bogdan Prusek.

Z dużym niedosytem opuszczali swój stadion piłkarze Garbarni - Szczakowianki Jaworzno. Po pierwszej połowie prowadzili bowiem z Amiką Wronki 2:0, a na listę strzelców wpisali się Abel Salami i Marek Kubisz. Spotkanie zakończyło się jednak podziałem punktów. W ciągu 6 minut (między 64. a 70. minutą) do remisu doprowadzili Marek Zieńczuk i Jarosław Bieniuk.

Fatalną passę trzech ligowych spotkań bez wygranej przerwał w końcu Ruch. Chorzowianie wygrali na własnym boisku z Lechem 1:0 dzięki trafieniu Narwojsza w 12. minucie. W drugiej części meczu Lech miał zdecydowaną przewagę, ale w bramce "Niebieskich" świetnie spisywal się Matuszek. Poznaniacy ostatni raz schodzili z boiska jako zwycięzcy w pierwszej kolejce.

Bramek nie oglądali kibice w Szczecinie. Remis jest sukcesem GKS-u Katowice, który bliższy był porażki, niż udowodnienia wyższości wicelidera nad "czerwoną latarnią" ekstraklasy.

Zobacz wyniki oraz opisy spotkań 9. kolejki. oraz szczegółowe, ligowe statystyki, a także galerię zdjęć z meczu Pogoń - Katowice.

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Ekstraklasa | Jaworzno | remis