Ekstraklasa: Popiela pogrążył Polonię

Znakomity strzał z dystansu Jarosława Popieli, w samo "okienko" w 95. minucie spotkania, dał piłkarzom KSZO Ostrowiec zwycięstwo 2:1 z Polonią Warszawa, w pierwszym meczu 13. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Było to dla Polonii pierwsze ligowe spotkanie pod wodzą nowego trenera Krzysztofa Chrobaka.

Mecz w Ostrowcu Świętokrzyskim obserwował przedstawiciel parlamentu Unii Europejskiej, dyrektor UEFA do spraw bezpieczeństwa i stadionów, Erniego Walkera którego opinia ma pomóc w umorzeniu długów KSZO zaciągnętych pod budowę ostrowieckiego stadionu. Jeśli delegat Rady Europy przymknie oko na świetlne race rzucone na płytę boiska na początku drugiej połowy, problem długów i kolejnego dofinansowania będzie sprawą zamkniętą.

Podopieczni Włodzimierza Małowiejskiego przystąpili do tego spotkania w porównaniu do ostatniego ligowego meczu w Katowicach w nieco zmienionym składzie. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał pięknym strzałem głową będący zazwyczaj rezerwowym Tadeusz Krawiec, który w 24 minucie wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Mirosława Budki.

Na dziesięć minut przed końcem spotkania wyrównał Marcin Kuś. Kiedy wydawało się, że "czarne koszule", które dominowały w drugiej połowie, zdobędą zwycięską bramkę, znakomitą akcję w 95 minucie meczu przeprowadził pomocnik KSZO Jarosław Popiela. Przed polem karnym ładnym zwodem oszukał obrońcę Polonii i świetnym technicznym uderzeniem zaskoczył Andrzeja Krzyształowicza.