Ekstraklasa po staremu

Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce nie zgodził się na zmianę systemu rozgrywek w ekstraklasach. Przynajmniej nie na najbliższy sezon. Nie przychylił się tym samym do opinii Rady Trenerów i Kolegium Ligi.

Decyzja była ponoć praktycznie jednoznaczna. W przyszłym sezonie, wbrew wcześniejszym wypowiedziom nawet przedstawicieli związku w publicznej telewizji, liga nie będzie grała systemem "szóstek". Tak jak w ostatnich sezonach drużyny zagrają 22 mecze rundy zasadniczej, po czym osiem najlepszych zespołów spotka się ze sobą w play-off, które będą wyglądały identycznie jak w obecnym sezonie.

Reklama

Niewykluczone jednak, że system rozgrywek będzie trzeba zmienić na sezon 2008/2009. Jeśli reprezentacja, czy to męska czy żeńska, zakwalifikuje się na turniej olimpijski (który odbywa się w sierpniu 2008), to liga będzie musiała rozpocząć się odpowiednio później.

To spowoduje, że trzeba będzie znaleźć system, w którym do rozegrania będzie mniej spotkań. Dlatego jest już propozycja, by ekstraklasa liczyła wtedy 14 zespołów, a liga zakończyła się po dwóch rundach (każdy z każdym mecz i rewanż - razem 26 gier).

Paweł Papaj

Dowiedz się więcej na temat: liga | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje