Ekstraklasa piłkarzy ręcznych: Zwycięstwa faworytów

18. kolejka ekstraklasy piłkarzy ręcznych nie przyniosła zmian w czołówce tabeli. Faworyci nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstw.

Lider, płocka Wisła, pokonał we własnej hali Wybrzeże Gdańsk 32:22. Dominacja gospodarzy była widoczna szczególnie w drugiej połowie meczu. Vive Kielce z kompletem punktów powróciło z wyprawy do Warszawy. Zamykający tabelę AZS AWF nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki i poległ 25:33.

Śląsk Wrocław rozgromił w Łodzi Anilanę aż 36:18. Drugą połowę meczu goście wygrali 18:6!

Wyniki spotkań 18. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych oraz tabela:

Anilana Łódź - Śląsk Wrocław 18:36 (12:18)

Najwięcej bramek: dla Anilany - Krzysztof Florczak i Radosław Benkes po 5, Kacper Żuk 3; dla Śląska - Krzysztof Lijewski 6, Jacek Wardziński i Michał Kubisztal po 5.

AZS AWF Warszawa - Vive Kielce 25:33 (12:16)

Najwięcej bramek: dla AZS AWF - Krzysztof Gozdur i Tomasz Jędrzejewski po 6; dla Vive - Robert Nowakowski 7.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 29:30 (12:18)

Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Paweł Piwko 7, Jakub Bleisz 5; dla MMTS - Denis Ivlev 10.

MOSiR Powen Zabrze - Mercus Zagłębie Lubin 17:18 (9:10)

Najwięcej bramek: dla MOSiR - Janusz Bykowski 5, Krzysztof Wojtynek i Tomasz Rosiński po 4; dla Zagłębia - Grzegorz Gowin 5, Damian Demczuk 4, Adam Steczek 3.

Warszawianka Warszawa - Olimpia Piekary Śląskie 35:25 (13:14)

Najwięcej bramek: dla Warszawianki - Piotr Obrusiewicz 10, Adrian Anuszewski 7; dla Olimpii - Dariusz Wisiński 6.

Wisła Płock - DGT Wybrzeże Gdańsk 32:22 (13:9)

Najwięcej bramek: dla Wisły - Artur Niedzielski 9, Tomasz Paluch 7; dla Wybrzeża - Damian Moszczyński 7, Patryk Kuchczyński 6.

Tabela (mecze rozegrane; zwycięstwa; remisy; porażki; bramki zdobyte; bramki stracone; punkty):

1. Wisła Płock              18  16  1   1  522-411  33
 2. Vive Kielce              18  16  0   2  530-409  32
 3. Śląsk Wrocław            18  16  0   2  567-482  32
 4. Warszawianka  Warszawa   18  11  0   7  498-450  22
 5. MMTS Kwidzyn             18   9  2   7  478-505  20
 6. Mercus Zagłębie Lubin    18  10  0   8  429-409  20
 7. MOSiR Powen Zabrze       18   7  0  11  390-417  14
 8. DGT Wybrzeże Gdańsk      18   6  2  10  422-446  14