Ekstraklasa piłkarska: Żurawski show!

Hattrick Macieja Żurawskiego w wygranym 4:2 meczu 14. kolejki w Łodzi z Widzewem pozwolił drużynie Henryka Kasperczaka powrócić na fotel lidera.

Spotkanie w Łodzi miało niesamowity przebieg. Po 12 minutach gospodarze po bramkach Andjelkovica i Hermesa nieoczekiwanie prowadzili 2:0. Wisła potrzebowała jednak zaledwie dziewięciu minut by objąć prowadzenie! W 15 i 17 minucie trafił Żurawski, a w 24 minucie na prowadzenie ekipę "Białej Gwiazdy" wyprowadził Maciej Stolarczyk (po asyście Żurawskiego).

Po przerwie Wisła w pełni kontrolowała grę, a najskuteczniejszy napastnik naszej ekstraklasy skompletował swojego hattricka. Maciej Żurawski strzelił już tej jesieni 15 bramek i o trzy trafienia wyprzedza w klasyfikacji snajperów Andrzeja Niedzielana. Trener Kasperczak pozwolił w meczu z Widzewem odpocząć Kosowskiemu, Szymkowiakowi i Kalu Uche.

Nie ma już niepokonanej w tym sezonie drużyny w piłkarskiej ekstraklasie. Ruch Chorzów pokonał na własnym stadionie piłkarzy Legii Warszawa 1:0, przerywając tym samym ligową passę mistrzów Polski 33 meczów bez porażki.

Decydującą o losach meczu była akcja z 83 minuty spotkania. Piłkę na środku boiska stracił na rzecz Krzysztofa Bizackiego, Łukasz Surma. Napastnik "niebieskich" minął dwóch rywali i w polu karnym został sfaulowany przez Marka Jóźwiaka. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Bartłomiej Jamróz.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu piłkarze Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp. pokonali w Lubinie Zagłębie 2:1. Gole dla podopiecznych Bogusława Kaczmarka zdobyli; świeżo upieczony reprezentant Sebastian Mila oraz Bogdan Prusek. Zagłębie odpowiedziało tylko trafieniem Dymitrij Kłabukowa.

Był to siódmy kolejny mecz ligowy w którym piłkarze Groclinu nie zaznali porażki. Wygrana w Lubinie pozwoliła im przesunąć się na czwartą pozycję w ligowej tabeli. Zagłębie nadal okupuje miejsce w strefie spadkowej.

Zobacz wyniki i opisy spotkań 14. kolejki oraz szczegółowe, ligowe statystyki

Dowiedz się więcej na temat: hattrick | kolejka | Zagłębie | Ekstraklasa | show | Żurawski