Ekstraklasa piłkarska: Wygrane Wisły i Amiki, pierwsze zwycięstwo Radomska

Piłkarze krakowskiej Wisły pokonali w Zabrzu Górnika 2:1 w spotkaniu 4. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Obrońcy tytułu mistrza Polski, pomimo ciężkiego środowego meczu z Barceloną, przełamali serię dwóch meczów bez zwycięstwa.

Wygrana nie przyszła jednak podopiecznym Franciszka Smudy łatwo. Górnik zagrał dobrze i zmarnował wiele okazji do zdobycia bramki. Wisła prowadziła po golu Szymkowiaka w 38. minucie. Tuż po przerwie karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Bonk (obrona Sarnata). Dziesięć minut przed końcem drugą bramkę dla krakowianin zdobył Frankowski, a rozmiary porażki zmniejszył w ostatniej minucie Gierczak. Zabrzanie wciąż pozostają bez zwycięstwa w sezonie.

Trzecią wygraną w tym sezonie zanotowali piłkarze Amiki, pokonując we Wrocławiu Śląsk 2:1. Zespół z Wronek w rundzie jesiennej nie doznał jeszcze porażki i umocnił się na prowadzeniu w grupie B.

W innych sobotnich meczach zwycięstwa zanotowali gospodarze. RKS Radomsko odniosło swoją pierwszą wygraną w ekstraklasie, pokonując na własnym boisku chorzowski Ruch. Gola na wagę trzech punktów zdobył Dziuba.

W Katowicach GKS wygrał po golu Moskały z Zagłębiem Lubin, a Odra zwyciężyła u siebie Widzew 2:0.