Ekstraklasa piłkarska: Wisła wiceliderem

Aż do 81. minuty męczyła się w Krakowie Wisła z GKS-em Katowice. Dopiero bramki Żurawskiego i Uche zdobyte w w ostatnich 10 minutach zapewniły Wiśle 3 punkty.

Goście długimi okresami bronili się całą drużyną na własnej połowie, praktycznie nawet rezygnując z wyprowadzania kontr. Stąd wiślakom bardzo trudno przychodziło wypracowanie dobrych okazji strzeleckich, doskonale w bramce katowiczan spisywał się również Tkocz.

W 81. minucie akcję zainicjowali Kalu Uche i Marcin Baszczyński, po dośrodkowaniu tego ostatniego z piłką minęli się obrońcy, a Tkocz wybił piłkę wprost pod nogi Żurawskiego, który zdobył swoją 12. bramkę w lidze. W 90 minucie nieustający napór Wisły przyniosł kolejnego gola, a zapisał go na swoje konto Kalu Uche.

Dzieki zwycięstwu Wisła awansowała na pozacyję wicelidera tabeli, gdyż porażkę w Ostrowcu Świętokrzyskim poniosła Odra Wodzisław.

KSZO, w pierszym meczu pod wodzą trenera Małowiejskiego, zaprezentowało się dużo lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Już w 6. minucie Lasocki zdobył pierwszego gola, a tuż przed przerwą wynik podwyższył Małocha. Odrę stać było tylko na honorową bramkę - w 90. minucie na listę strzelców wpisał się Sablik.

Do niespodzianki doszło również w Chorzowie, gdzie Ruch pokonał dobrze spisującą się ostatnio Amikę Wronki 1:0. Gola na wagę 3 punktów i poprawienia złych ostatnio nastrojów w drużynie "niebieskich" zdobył Gorawski.

W derby Wielkopolski Groclin Grodzisk wysoko pokonał na własnym stadionie Lecha Poznań 4:1. Podopieczni Bogusława Kaczmarka szybko zapomnieli o wysokiej porażce w Krakowie w Pucharze Polski.

Pierwsze 45 minut nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa gospodarzy. Tuż przed końcem pierwszej połowy rzut karny wykorzystał bowiem Piskuła i to Lech schodził na przerwę prowadząc.

Druga odsłona udowodniła jednak, że niska pozycja w tabeli Lecha nie jest dziełem przypadku. Szybko, bo w 54. minucie wyrównał z rzutu karnego Pawlak, zaś spotkanie rozstrzygnęło się w ciągu ostatniego kwadransa, gdy na listę strzelców wpisywali się kolejno: Zając, Rasiak i Moskała.

W ostatnim sobotnim spotkaniu wysokie zwycięstwo w Szczecinie odniosła Wisła Płock. Na uwagę zasługuje świetna postawa młodego napastnika płocczan Ireneusza Jelenia, który popisał się hat-trickiem. Czwartego gola dla przyjezdnych zdobył Gevorgyan, gospodarzy stać było tylko na jedną bramkę i Pogoń uległa Wiśle 1:4.

Po jedenastkej kolejce spotkań - niezależnie od wyników meczów niedzielnych - nowym liderem tabeli została Legia Warszawa, 2 punkty mniej mają Wisła Kraków i Odra Wodzisław.

Zobacz wyniki i opisy spotkań 11. kolejki oraz szczegółowe, ligowe statystyki.

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | Ekstraklasa | Wisła