Ekstraklasa piłkarska: Wisła - Odra 1:0

Piłkarze krakowskiej Wisły pokonali na własnym boisku Odrę Wodzisław 1:0 w spotkaniu otwierającym piłkarskiej ekstraklasy. Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy w 27. minucie Marek Zając strzałem głową.

Dzięki wygranej piłkarze Wisły objęli prowadzenie w grupie A, spychając zajmującą do tej pory pozycję lidera Odrę na drugą lokatę.

Spotkanie było zacięte i stojące na niezłym poziomie. Oba zespoły miały sporo szans na zdobycie gola. W zespole Wisły bliski szczęścia był Żurawski, ale po jego strzałach piłka dwukrotnie trafiła w słupek.

Niezbyt pewnie grająca defensywa krakowian umożliwiała gościom stworzenie groźnych sytuacji. Dobrych szans nie wykorzystał Saganowski. Jego strzał głową w 90. minucie trafił w słupek. Przy innych okazjach gracze Odry byli na bakier ze skutecznością, bądź dobrymi interwencjami popisywał się Sarnat.