Ekstraklasa piłkarska: Remis Zagłębia z Widzewem. Derby Śląska dla GKS-u

W meczu inauguracyjnym drugą kolejkę grupy spadkowej lider - Zagłębie Lubin - zremisował z Widzewem Łódź 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał w 27. minucie Edward Cecot, wyrównał pięć minut przed końcem pierwszej połowy Patryk Rachwał.

W drugim dzisiejszym meczu w anormalnych warunkach atmosferycznych, przy gęsto padającym śniegu i białej murawie derby Śląska rozstrzygnął na swoją korzyść GKS Katowice pokonują Ruch Chorzów 2:1. Mimo zwycięstwa katowiczanie wciąż zajmujący ostatnie miejsce w tabeli grupy mistrzowskiej, choć już tylko jeden punkt dzieli ich od Polonii Warszawa.

Dla Ruchu było to pierwsze w tym sezonie spotkanie z drużyną ze Śląska i nic dziwnego, że spragnieni derbowych emocji kibice z Chorzowa, zjawili się w Katowicach w sile około 2000 osób.

Podobnie jak spotkanie z Górnikiem, także i ten mecz miał na stadionie przy ul. Bukowej świetną oprawę. Piłkarze GKS wmaszerowali na boisko dzierżać w dłoniach klubowe chorągwie, które potem przekazali kibicom, zaś równo z pierwszym gwizdkiem na plac gry poleciały setki serpentyn, a w powietrze wystrzeliły petardy i sztuczne ognie.

Niemiej ciekawie było na boisku, mino iż piłkarzom przyszło grać przy ostro zacinającym śniegu, który szybko pokrył całą płytę placu gry. W trakcie całego spotkania lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, jednak chyba także za sprawą sędziego z boiska zeszli pokonani.