Ekstraklasa piłkarska: Remis Wisły. Porażka Pogoni

Prowadzący w tabeli ekstraklasy piłkarze Wisły tylko zremisowali na własnym boisku z Groclinem. Mieli przy tym sporo szczęścia, bowiem wyrównujące trafienie zaliczył Łukasz Sosin w 96. minucie gry! Tak więc nie udała się inauguracja wiosny na stadionie przy ul. Reymonta.

Nie mieli natomiast problemów ze strzelaniem bramek warszawscy poloniści. Tym razem zaaplikowali trzy trafienia Stomilowi i to w Olsztynie. Przed tygodniem piłkarze trenera Albina Mikulskiego także trzybramkowo wygrali z Amiką. Wszystko więc wskazuje na to, że mistrzowie Polski bardzo dobrze przygotowali się do rewanżowej rundy.

Charakterystyczne jest to, że i tym razem ci sami piłkarze Polonii - Bykowski, Bąk i Wieszczycki zdobywali bramki dla swego zespołu.

Katowiczanie zremisowali z Odrą Wodzisław, ale ważne jest to, że w kolejnym występie w GKS Tomasz Moskała trafił do bramki rywali. Pewną satysfakcję mógł mieć także piłkarz Odry, Dariusz Dudek, którego nie chciano w GKS. W 78. minucie dał on drugą bramkę wodzisławianom. Chwilę później wyrównał jednak Mikulenas.

Sensacyjnej porażki doznała szczecińska Pogoń. Podopieczni Edwarda Lorensa przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów dla wrocławskiego zespołu zdobył Jacek Paszulewicz.