Ekstraklasa piłkarska: Porażka Wisły

W trzecim dniu 8. kolejki rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy tonąc w błocie Wisła Kraków przegrała na własnym boisku starcie z beniaminkiem ligi KSZO Ostrowiec 0:1.

"Złotą bramkę" zdobył po godzinie gry Wojciech Małocha, który głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Artura Sarnata po dokładnym dograniu Żelazowskiego. Już 43. minucie gry drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał obrońca "białej gwiazdy" Kazimierz Moskal. Mimo porażki mistrzowie Polski utrzymali przodownictwo w grupie A z 16 punktami na koncie.

Niespodzianką zakończył się i mecz dwóch wojskowych jedenastek w Warszawie. Legia przegrała bowiem przy ulicy Łazienkowskiej ze Śląskiem 3:4. Decydujący dla wyniku okazał się ostatni kwadrans pierwszej odsłony. Młody zespół z Wrocławia zaskakując rywali składnymi kontratakami potrafił strzelić aż trzy bramki podopiecznym trenera Okuki w przeciągu ledwie 5 minut - kolejno w 30, 34. i 35. minucie gole zdobywali Gortowski, Sztylka i Jezierski.

Wczoraj Pogoń Szczecin pokonała na własnym boisku RKS Fameg Radomsko 2:1. Bramkę dającą "portowcom" 3 punkty strzelił w 85. minucie Jerzy Podbrożny.

Pierwsze trafienie w polskiej lidze zanotował były gracz Panathinaikosu Ateny Igor Sypniewski, który strzelił bramkę dla Radomska na 1:1.

W Lubinie tamtejsze Zagłebie łatwo pokonało Widzew Łódź po bramkach Dobiego i Manuszewskiego.

Trwa czarna passa Stomilu Olsztyn. Piłkarze z Warmii i Mazur przegrali czwarty mecz z rzędu, tym razem z Ruchem Chorzów 0:1. Przed meczem trener Marek Chojnacki powiedział, że spotkanie z Ruchem będzie meczem o życie. Mecz Stomil przegrał, a czas pokaże czy "żywot" Chojnackiego w klubie z Olsztyna dobiegnie końca.