Ekstraklasa piłkarska: Legia - Pogoń 3:2!

Po porywającym widowisku w meczu inaugurującym 21. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na stadionie Wojska Polskiego szczecińską Pogonią 3:2.

Dzięki zwycięstwu piłkarze ze stolicy awansowali na drugie miejsce w tabeli spychając z pozycji wicelidera ligi właśnie podopiecznych Edwarda Lorensa.

Spotkanie na szczycie rozpoczęło się wielce niefortunnie dla gospodarzy. Już w szóstej minucie meczu dynamiczny rajd prawą stroną celnym dośrodkowaniem zakończył Mielcarski - piłka trafiła do Pawła Drumlaka i ten z 5 metrów pokonał Zbigniewa Robakiewicza. 10 minut później rewelacyjnie w polu karnym Pogoni zachował się Wojciech Kowalczyk. Występujący od pierwszej minuty srebrny medalista olimpiady w Barcelonie wymanewrował Pawła Skrzypka i płaskim strzałem po ziemi zdobył bramkę wyrównującą. W 22 minucie na 2:1 dla Legionistów podwyższył Tomasz Jarzębowski strzałem głową finalizując dośrodkowanie Mariusza Piekarskiego. 4 minuty później było już 2:2 - Grzegorz Kaliciak z ponad 30 metrów zaskoczył Robakiewicza strzałem tuż przy słupku. Zwycięską bramkę dla Legi zdobył, po raz drugi wpisując się na listę strzelców Tomasz Jarzębowski. Obrońca klubu z Warszawa ponownie głową pokonał Majdana wieńcząc w ten sposób swój znakomity występ przeciw Pogoni.

Zobacz opis meczu oraz posłuchaj co powiedział po meczu strzelec dwóch bramek Tomasz Jarzębowski.

Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | Ekstraklasa | Legia Warszawa