Ekstraklasa piłkarska: Klęska Wisły w Warszawie

Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniu w Warszawie. Na Konwiktorskiej Polonia podejmowała lidera rozgrywek, Wisłę. Spotkanie zakończyło się wyraźną porażką Wisły 2:4.

Bardzo szybko poloniści objęli prowadzenie, gdy w trudnej sytuacji naciskany przez wiślaków Bartosz Tarachulski pokonał źle interweniującego Ivana Trabalika. Chwilę później bardzo ładnie przy słupku z rzutu wolnego uderzył Mirosław Szymkowiak.

Jeszcze kibice Wisły cieszyli się z wyrównującej bramki, a już krakowianie przegrywali. Także z rzutu wolnego pokonał Trabalika Igor Gołaszewski.

Po przerwie strzałem głową po akcji Macieja Żurawskiego wyrównał Tomasz Frankowski.

Później poloniści mogli zdobyć kolejne bramki, ale fatalnie w polu karnym zachowywał się Tarachulski. Jednak polonista trafił jeszcze raz do bramki Trabalika, a trzecia bramkę dla Polonii zdobył rezerwowy Sebastian Kęska.

Tak więc Wisła przegrała po raz pierwszy od 21 października, gdy uległa w Wodzisławiu Odrze. Później wiślacy wygrali pięć kolejnych spotkań ligowych. Aż do meczu w Warszawie...

Po zwycięstwie nad GKS Katowice piłkarze z Wronek nie odskoczyli Odrze, która niespodziewanie pokonała w Chorzowie Ruch.

Fatalnie grają w marcu piłkarze Groclinu. Tydzień wcześniej przegrali u siebie z Górnikiem, a teraz pokonał ich Widzew. I to w Grodzisku, mimo że w Groclinie zadebiutował i to udanie Tomasz Wieszczycki.

W kończącym kolejkę meczu KSZO pokonało na własnym boisku Górnika 2:0. Gole dla gospodarzy zdobyli w II części Cetnarowicz i Dąbrowski - obaj strzałami głową. W ten sposób przerwana została seria dwóch zwycięstw z rzędu Górnika, który przegrał swoje pierwsze spotkanie w tej fazie rozgrywek. KSZO, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, po tej wygranej zrównało się punktami z zespołem z Zabrza.