Ekstraklasa piłkarska: GKS rozbił Odrę

Śląskie derby zdecydowanie dla GKS-u. W ostatnim spotkaniu 13. kolejki w Wodzisławiu Odra uległa katowiczanom 0:3.

Efektowne zwycięstwo podopiecznym Jana Żurka zapewnili celnymi strzałami Bała, Gajtkowski i Muszalik. Była to pierwsza w tym sezonie porażka Odry przed własną publicznością.

Po raz kolejny rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Sibik. W środę w pucharowym meczu nie zdołał pokonać bramkarza Wisły Płock. Teraz w 27 minucie meczu trafił z jedenastki w słupek. Pomocnik Odry na 5 wykonywanych jedenastek w tym sezonie wykorzystał tylko trzy.

Nie wykorzystana sytuacja Sibika zemściła się na gospodarzach w drugiej połowie. Po szybkich kontrach bramkarza Odry pokonali kolejno Bała, Gajtkowski i Muszalik. Po tym spotkaniu GKS awansował na trzecie miejsce w tabeli.