Ekstraklasa piłkarek ręcznych: Mielczewska w Piotrcovii

Aleksandra Mielczewska do końca sezonu będzie występowała w zespole piłkarek ręcznych Piotrcovii Piotrków Trybunalski. 21-letnia kołowa została wypożyczona z SPR Lublin. Oferty gry w Piotrcovii nie przyjęła natomiast Kinga Polenz.

Mielczewska od początku tygodnia trenowała z piotrkowskim zespołem. W tym czasie przekonała do siebie trenera Roberta Nowakowskiego i ustaliła warunki finansowe kontraktu z prezesem Rafałem Chmielewskim. W Piotrcovii nowa kołowa powinna zadebiutować w 6. kolejce, w wyjazdowym meczu z Politechniką Koszalińską.

Reklama

"Wcześniej nie uda nam się załatwić wszystkich formalności. Ola w czwartek rano wyjechała do Lublina. Pojadę po nią w niedzielę i pomogę w przeprowadzce" - powiedział PAP Chmielewski.

Prezes Piotrcovii miał nadzieję, że uda mu się dojść do porozumienia również z Polenz, która przebywa obecnie na urlopie macierzyńskim. Skrzydłowa Piotrcovii nie przyjęła jednak warunków nowego kontraktu. Kwestią sporną okazała się długość umowy. Klub proponował kontrakt do końca sezonu 2011/2012 a zawodniczka chciała umowę o rok krótszą.

"Chcieliśmy, żeby Kinga nadal u nas grała, jednak nie możemy jej zmusić do podpisania kontraktu. Szkoda, że nie będzie jej z nami. Wierzę jednak w to, że nie wpłynie to na grę i wyniki osiągane przez zespół. W tej chwili jest to prawdziwy kolektyw doskonale rozumiejących się zawodniczek" - powiedział Chmielewski.

Polenz występowała w Piotrcovii od sezonu 2005/2006.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: piłkarki | SPR Lublin | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje