Ekstraklasa: Odra znów liderem

Sobotnie spotkania 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy przyniosły zmianę lidera. Po porażce GKS-u na własnym stadionie z warszawską Legią 1:2 na czoło ligowej tabeli powróciła Odra Wodzisław, która pokonała u siebie Pogoń Szczecin 3:1.

W meczu drużyn, którym ostatnio nie najlepiej wiedzie się w lidze Polonia Warszawa zremisowała na Konwiktorskiej z Groclinem Dyskobolią 1:1.

Wydarzeniem sobotnich spotkań była wizyta mistrzów Polski na Bukowej. Katowiczanie, którzy przed tym spotkaniem liderowali w ekstraklasie, dotrzymywali kroku legionistom tylko w pierwszej połowie. Po przerwie dwie bramki Stanko Svitlicy dały podopiecznym Dragomira Okuki cenne trzy punkty. Podopiecznych Jana Żurka stać było jedynie na honorowe trafienie Bojarskiego.

Wynik z Katowic ucieszył sympatyków Odry Wodzisław. Podopieczni Ryszarda Wieczorka wykorzystali szansę na ponowne objęcie przodownictwa w tabeli i pokonali 3:1 Pogoń Szczecin. "Portowcy" utrzymywali korzystny wynik do 68 minuty spotkania. Wtedy to defensywę gości sforsował celnym strzałem Michał Chałbiński. Wynik spotkania ustalił pięć minut przed końcem Piotr Rocki.