Ekstraklasa: Odra lepsza od Wisły

W ostatnim meczu 10. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała na własnym stadionie Wisłę Kraków 3:2.

Po tym spotkaniu podopieczni Ryszarda Wieczorka objęli prowadzenie w ligowej tabeli. Wisła z trzema punktami straty zajmuje 4. pozycję.

Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszych 45 minutach. Gospodarze z animuszem natarli na bramkę Huguesa i po już po kwadransie gry prowadzili 2:0. Najpierw bramkarza Wisły pokonał pięknym strzałem głową Jarosz, a następnie z rzutu karnego, po mocno wątpliwym faulu Stolarczyka na Rockim, podwyższył Paweł Sibik.

Pomimo bezpiecznego prowadzenia piłkarze Odry nie rezygnowali z ataków i dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Doskonałych sytuacji nie wykorzystali jednak Myszor i Wojciech Górski. Gospodarze dopięli swego w 40 minucie. Po znakomitym podaniu Rockiego trzecią bramkę dla Odry zdobył strzałem głową Ziarkowski.

Po przerwie oglądaliśmy zupełnie inne spotkanie. W 48 minucie podopiecznych Henryka Kasperczaka poderwał do boju celnym strzałem zza linii pola karnego Kazimierz Moskal. Kwadrans przed końcem po świetnym dośrodkowaniu Patera głową kontaktowego gola uzyskał Kużba. W nerwowej końcówce pomimo zdecydowanych ataków krakowian wynik nie uległ juz zmianie i Odra w ten sposób powróciła na fotel lidera.

Posluchaj co po meczu powiedział Rafał Jarosz.

Zobacz wyniki i opisy spotkań 10. kolejki oraz szczegółowe, ligowe statystyki.

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Ekstraklasa | Odra | Wisła