Dżałamidze: Obrońcy częściej mnie pilnują

19-letni Gruzin jest czołową postacią w Widzewie, ciągnie grę drużyny do przodu, ale ma problemy ze skutecznością. Gola nie zdobył bowiem już od dwunastu spotkań.

Po odejściu Darvydasa Szernasa do Zagłębia Lubin, atak łodzian miał opierać się na Piotrze Grzelczaku i Nikołozie Dżałamidze. Ten pierwszy na razie zawodzi i przegrywa rywalizację z Przemysławem Oziębałą, drugi - jest w wysokiej formie, wyrasta na lidera drużyny. I to właśnie na młodym Gruzinie opiera się ostatnio gra ofensywna łodzian. - Nie odczuwam tak tego, ale jest mi miło, że tak sądzą inni. Wychodzę na boisko, by zagrać jak najlepiej - mówi INTERIA.PL.

Reklama

I rzeczywiście, Dżałamidze to ostatnio najbardziej chwalony piłkarz Widzewa. Jego problemem jest jednak skuteczność. Wspaniałego występu, jaki przytrafił mu się pół roku temu z Koroną Kielce, powtórzyć na razie nie może.

- Chciałbym strzelać w każdym meczu bramki, ale jestem świadomy, że obrońcy częściej niż kiedyś mnie pilnują. Staram się też rozgrywać, by podawać piłkę do kolegów z drużyny - tłumaczy Gruzin, który jest pewniakiem w zespole trenera Radosława Mroczkowskiego. Z czterech spotkań trzy zaczął w pierwszym składzie, a raz wszedł z ławki. Ale tylko dlatego, że kilka dni wcześniej rozegrał mecz w reprezentacji.

Po czterech kolejkach łodzianie mają na swoim koncie sześć punktów - trzy spotkania zremisowali, jedno wygrali. - Nie jestem zadowolony, bo mogliśmy zdobyć więcej punktów. Myślę, że przy odrobinie szczęścia powinniśmy mieć te dwa "oczka" więcej - ocenia Dżałamidze, który do Widzewa wypożyczony jest do zimy.

Przy alei Piłsudskiego są jednak zdeterminowani, aby Gruzina wykupić. - Zamierzamy skorzystać z przysługującego nam prawa pierwokupu - potwierdza Mateusz Cacek, wiceprezes zarządu. Klub ma na to czas do końca października. Na konto CSKA Moskwa musi przelać 300 tysięcy euro.

Dowiedz się więcej na temat: mięta | widzew łódź | Nikołoz Dżałamidze | Ekstraklasa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje