Duńczycy z Włochami na remis

Duńczycy zremisowali z Włochami 0:0 w pierwszym spotkaniu grupy C piłkarskich mistrzostw Europy, które odbywają się w Portugalii.

W poniedziałkowym spotkaniu, rozegranym w Guimaraes, dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Mortena Olsena, ale to reprezentanci Italii stworzyli sobie groźniejsze sytuacje pod bramką znakomicie broniącego Thomasa Soerensena.

Reklama

Duńczycy szczególnie dobrze zaprezentowali się w pierwszych 45 minutach, jednak brakowało w ich akcjach wykończenia, za to pod koniec tej odsłony to Włosi groźnie skontrowali. Dwukrotnie jednak wspaniale w bramce zachował się Soerensen, broniąc najpierw uderzenie Alessandro del Piero, a następnie dobitkę Francesco Tottiego.

Po zmianie stron swoją szansę miał Christian Vieri, ale jego "główkę" ponad poprzeczką przeniósł Soerensen.

Duńczycy najbliżej strzelenia gola byli w 75. minucie, kiedy to akcję rozpoczął Claus Jensen, wyłożył piłkę Jonowi Dahlowi Tomassonowi, jednak jego strzał z 15 metrów świetnie obronił Buffon, a Dennis Rommedahl nie potrafił z bliska celnie dobić.

W ostatniej minucie meczu nerwów nie powstrzymał Totti, który brutalnie sfaulował Martina Laursena. Napstnik Romy zobaczył za to przewinienie tylko żółtą kartkę, a powinien czerwoną.

Zobacz opis i statystykę meczu oraz galerię zdjęć z Euro 2004

Dowiedz się więcej na temat: Włochy | remis

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama