Dudek nie zagra w Arsenalu

Arsenal Londyn podpisał kontrakt z bramkarzem Richardem Wrightem. Oznacza to, że w tym angielskim klubie nie zagra reprezentant Polski Jerzy Dudek, występujący dotychczas w Feyenoordzie Rotterdam.

Rozstrzygnęła się wątpliwość, kto w przyszłym sezonie, obok Davida Seamana, będzie bronił bramki Arsenalu Londyn. Przed długi czas najpoważniejszym kandydatem był polski bramkarz Jerzy Dudek, który już nawet pożegnał się z kibicami Feyenoordu. Londyński klub wybrał jednak Richarda Wrighta.

Reklama

Pierwsze pogłoski o zainteresowaniu Arsenalu Dudkiem pojawiły się w połowie minionego sezonu. Sam zainteresowany ani ich nie potwierdzał, ani nie zaprzeczał. Po kilku dniach sprawa ucichła, ale odżyła przed blisko dwoma miesiącami. Polak poleciał nawet do Londynu, aby omówić indywidualne warunki umowy. Gdy to osiągnął, pozostało jeszcze porozumienie klubów.

Okazało się jednak, że sprawa nie jest łatwa. Kierownictwo Feyenoordu zażądało za polskiego bramkarza kwoty, na którą Arsenal nie chciał się zgodzić. Według prasowych doniesień Dudek został wyceniony na 10 milionów funtów szterlingów, co dla angielskiego klubu było zupełnie nie do przyjęcia. Była to jedyna kość niezgody.

W tej sytuacji Arsenal zaczął poszukiwać innego bramkarza, który wkrótce miałby zastąpić 37-letniego Davida Seamana, zamierzającego niedługo zakończyć karierę. Wybór padł na 23-letniego golkipera Ipswich Town, który kosztował niemal połowę

mniej od Jerzego Dudka. Pojawiły się także informacje o zainteresowaniu Holendrem Edwinem van der Sarem z Juventusu Turyn, jednak ten zawodnik także szybko okazał się zbyt drogi.

Spekulacje trwały długo. Wreszcie Arsenal zrezygnował z rozmów z Feyenoordem i przed kilkoma dniami stało się niemal pewne, że nowym zawodnikiem angielskiego klubu zostanie Wright. Tymczasem bramkarz Ipswich niespodziewanie wyjechał na wakacje na Cypr i wtedy londyńczycy powrócili do negocjacji z Holendrami w sprawie sumy odstępnego za reprezentanta Polski. Zagorzałym zwolennikiem polskiego bramkarza był francuski trener Arsenalu, Arsene Wenger.

Negocjacje znów jednak nie przyniosły powodzenia. W efekcie w czwartek Wright powrócił z urlopu i natychmiast udał się do siedziby Arsenalu. Tam po południu podpisano kontrakt, jednak nie ujawniono jego warunków. Wiadomo tylko, że "Kanonierzy" zapłacili za nabytek sześć milionów funtów szterlingów (około 8,43 miliony dolarów).

Nie wiadomo zatem, jakie będą losy Jerzego Dudka. Zainteresowanie nim przejawiała podobno FC Barcelona. Nie wykluczone jednak, że reprezentant Polski w przyszłym sezonie znów stanie w bramce Feyenoordu Rotterdam.

Dowiedz się więcej na temat: rotterdam | Londyn | Jerzy Dudek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama