Dudek: Magia stadionu zadziała!

Jerzy Dudek ma pewne miejsce w bramce reprezentacji Polski na sobotni mecz z Węgrami w eliminacjach mistrzostw Europy. Bramkarz Liverpoolu zmartwił się kontuzjami kolegów, którzy mają grać przed nim w linii obrony. Do pełni formy nie wrócili jeszcze Marcin Baszczyński i Jacek Zieliński.

- Zawsze jest fajnie jak gramy w najsilniejszym składzie, w takim jaki trener sobie wymarzy. Na pewno nie jest to miłe dla trenera jeśli zawodnicy dość nieoczekiwanie zaczynają łapać kontuzje.

Reklama

Trzeba jednak grać takimi zawodnikami jakich mamy i nie można w żaden sposób dramatyzować z tego powodu. Gdyby to było w klubie to byłby to problem. Jednak jest to reprezentacja Polski i wszyscy zawodnicy prezentują jednakowy wysoki poziom. Dlatego też z zastąpieniem ubytków trener nie będzie miał problemów. - Jest to bardzo przykre, bo trener wymyślił sobie inny zestaw obrony, a tu nam dwóch, a może nawet trzech wyskoczy i zaczyna być to problem - stwierdził Dudek.

Dudek podobnie jak pozostali kadrowicze z szacunkiem i respektem wyraża się o sobotnim rywalu. Jego zdaniem Węgrzy podobnie jak my żyją tradycjami, a teraz mają apetyt na sukces.

- Jest to drużyna o takich samych tradycjach jak nasza. My może mamy te tradycje trochę większe, bo byliśmy częściej na mistrzostwach świata. Oni mają tą złotą jedenastkę Puskasa i cały czas tym żyją, a świat idzie do przodu. Trzeba żyć tym, co jest obecnie. Oni moim zdaniem są teraz na takim samym etapie co nasza reprezentacja. Mają takie same apetyty na awans do mistrzostw Europy. Mam nadzieję, że pokrzyżujemy im te plany - powiedział z uśmiechem golkiper Liverpoolu.

Reprezentacyjny bramkarz, nigdy nie ukrywał tego, że lubi grać na Stadionie Śląskim:

- Wiem, że Magia Stadionu Śląskiego zadziała. Jest to naprawdę jedyny stadion w Polsce, na którym jest tak wspaniała atmosfera. Jeżeli my dostosujemy się do tego i kibice będą czuli, że nam dobrze idzie, to oni nas popchną dopingiem do tego, aby nam wszystko wychodziło - zakończył Dudek.

Andrzej Łukaszewicz, Świerklaniec.

Dowiedz się więcej na temat: reprezentacja Polski | stadiony | bramkarz | magia | Jerzy Dudek

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje