Drugi sukces Zeptera Idea w Suprolidze

W piątym występie w grupie A Suproligi mistrzowie Polski, Zepter Idea Śląsk Wrocław, pokonali w Sienie tamtejszy zespół Montepaschi 83:74 (22:20, 13:20, 22:21, 26:13). Dla wrocławian to drugie zwycięstwo w Surpolidze. I to drugie z rzędu, bo przed tygodniem Zepter wygrał po dogrywce w Splicie.

Zwłaszcza ostatnia kwarta była bardzo emocjonująca, bo wrocławianie odrabiali straty do Włochów i ostatecznie udało im się to. Mistrzowie Polski akurat w tej odsłonie zagrali najlepiej, co dało im drugą wygraną w Suprolidze.

Najważniejsze jest to, że mimo słabych okresów gry w defensywie wrocławianie mieli bardzo zbilansowany atak. Praktycznie każdy z podopiecznych trenera Andreja Urlepa wniósł coś do cennej wygranej.

Początkowo jednak obawialiśmy się, że wrocławianie nie pokuszą się o wygraną w Sienie. Zwłaszcza w drugiej kwarcie zagrali fatalnie, wyraźnie ten fragment gry przegrywając. Ta zła passa zaczęła się jednak jeszcze w końcu pierwszej kwarty, gdy Zepter prowadził już 8 punktami i pozwolił rywalom praktycznie odrobić straty.

W trzeciej kwarcie wrocławianie wzięli się do odrabiania strat. Zaczęli wreszcie znacznie lepiej grać w defensywie.

Jednak w ostatniej kwarcie wrocławianie zdominowali wydarzenia na parkiecie, niszcząc wręcz coraz bardziej nieporadnie grających rywali.