Druga porażka Raiders przed sezonem!

Nowy trener Raiders Bill Callahan ma niby ta sama drużynę co Jon Gruden, tyle tylko że gra ona dużo gorzej. Jeźdźcy po porażce z Dallas Cowboys 6-20, w czwartek przegrali w Nashville z tamtejszymi Titans 14-24 (0-21, 7-0, 0-3, 7-0).

To jednak nie wynik budzi obawy kibiców z Oakland, ale przede wszystkim gra Raiders. Co prawda są to mecze towarzyskie, jednak tak słabo to Raiders już dawno nie grali, nawet w grach kontrolnych.

Świetnie dysponowani gospodarze cały mecz kontrolowali wydarzenia na boisku. Już w 9. minucie po serii ewidentnych błędów przebudowywanej defensywy Raiders, Titans prowadzili aż 21-0. Wysokie prowadzenie ustawiło mecz, który był, nawet jak na przedsezonowe sparingi, marnym widowiskiem i ponad 68 tysięcy widzów poza wygrana Titans powodów do satysfakcji nie miało.

Gdy w drugiej kwarcie Tyron Weathley zdobył przyłożenie dla Raiders wydawało się, że gra się wyrówna. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Titans jeszcze na 35 sekund przed końcem gry prowadzili 24-7, kiedy to trzeci quarterback Jeźdźców Rick Mirer efektownym skokiem zdobył przyłożenie.

Do poziomu kolegów dostosował się także nasz kopacz Sebastian Janikowski, który pod koniec drugiej kwarty jak nigdy spudłował z 29 jardów. Podchodząc do strzału Janikowski był bardzo pewny siebie. Polak chyba sam nie wierzył, że może chybić. Sebastian kopnął bardzo mocno i wysoko, tyle że niecelnie. Janikowski w meczu dwukrotnie zdobywał dodatkowe punkty po touchdownach, ale wyraźnie daleki jest od pełni formy.

W meczu z Tennessee coach Callahan testował różne warianty taktyczne, wykorzystując m.in. wszystkich trzech quarterbackow Gannona, Tuiasosopo i Mirera.

Tak więc na swoje pierwsze zwycięstwo jako coacha Raiders Bill Callahan musi jeszcze poczekać. Za tydzień, w sobotę, Raiders rozegrają pierwszy sparing na swoim stadionie w Oakland. Grać będą z odwiecznym rywalem San Francisco 49-ers.