Dramat Grzegorza Sposoba!

Grzegorz Sposób nie wystąpi w niedzielnym finale skoku wzwyż podczas 10. mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Polak w trakcie eliminacji doznał kontuzji prawej stopy.

Eliminacje zaczęły się bardzo dobrze dla naszego jedynego reprezentanta w tej konkurencji. Sposób pewnie pokonał w pierwszej próbie poprzeczkę na wysokości 2,15 m oraz 2,20 m, ale przy skoku tej ostatniej wysokości odniósł uraz prawej stopy. Polak poprosił o pomoc masażystę, a później w asyście personelu medycznego udał się do szatni.

Reklama

- Jak zwykle kontuzja. Chodzi o ścięgno podeszwowe, które zerwałem w Atenach. Był rok rehabilitacji, ale znów dało o sobie znać - powiedział zrezygnowany Grzegorz Sposób. - Przy skoku na 2,20 poczułem ból . Próbowałem wprawdzie jeszcze raz (2,24), ale to grozi kalectwem.

- Jestem tym wszystkim już zrezygnowany - dodał Polak

Do finału nie zdołał także zakwalifikować się legitymujący się najlepszym wynikiem tym sezonie Jacques Freitag (2,20) z RPA, broniący tytułu mistrza świata. Pewną kwalifikację dawało pokonanie 2,27. Nie było potrzeby pokonywania przewidzianej wysokości kwalifikacyjnej - 2,29.

Zobacz WYNIKI eliminacji

Witold Cebulewski, Helsinki

Dowiedz się więcej na temat: dramat

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje