Dominacja Lotosu i Wisły trwa

Trwa dominacja koszykarek Wisły Can-Pack Kraków oraz Lotosu Gdynia w Ford Germaz Ekstraklasie.

W sobotnich meczach szóstej kolejki mistrzynie i wicemistrzynie Polski odniosły przekonujące zwycięstwa nad niżej notowanymi rywalkami.

Reklama

***

Dwie Polki Magdalena Gawrońska (AZS Jelenia Góra) i Magdalena Leciejewska (Lotos Gdynia) oraz Serbka Monika Veselovski oraz Amerykanki Jocelyn Penn i Sabrina Scott zostały wybrane w głosowaniu kibiców do pierwszej piątki Meczu Gwiazd ekstraklasy koszykarek, który odbędzie się 5 listopada w Krakowie.

Rywalem zespołu złożonego z Gwiazd Ford Germaz Basket Ligi będzie mistrz Polski Wisła Can-Pack Kraków. Drużynę Gwiazd poprowadzi trener wicemistrza Polski Lotosu Gdynia Krzysztof Koziorowicz.

Pozostałe siedem zawodniczek w drużynie Gwiazd wyznaczy trener Koziorowicz (pięć koszykarek) oraz zarząd PLKK (dwie). Skład zespołu Gwiazd zostanie podany w poniedziałek na konferencji prasowej PLKK we Wrocławiu.

Wyniki szóstej kolejki

Lotos Gdynia - Duda PWSZ Leszno 79:65 (14:19, 13:19, 23:16, 29:11)

Lotos: Tamika Whitmore 19, Merike Anderson 10, Ewelina Kobryn 10, LaTanya White 9, Magdalena Leciejewska 8, Paulina Pawlak 8, Monika Veselovski 8, Ana Jokovic 5, Irina Riuchina 2.

Duda PWSZ: Carithia Rivers 23, Agnieszka Budnik 14, Jonatta Brown 10, Anna Talarczyk 5, Edyta Krysiewicz 4, Patrycja Lubak 3, Katarzyna Grześczyk 3, Monika Siwczak 3, Katarzyna Rezler 0, Agnieszka Król 0.

Wisła Can-Pack Kraków - ŁKS Siemens AGD 99:54 (34:15, 23:10, 18:11, 24:18)

Wisła Can Pack: Dominique Canty 21, Elżbieta Trześniewska 16, Jelena Skerovic 14, Daliborka Vilipic 14, Anna De Forge 9, Dorota Gburczyk 9, Liad Suez-Karni 8, Anna Wielebnowska 4, Edyta Błaszczak 2, Agnieszka Fikiel 2.

ŁKS Siemens AGD: Dorota Piątkowska 13, Birute Dominauskaite 12, Sylwia Wlaźlak 9, Katarzyna Kenig 6, Magdalena Skorek 6, Magdalena Włodarska 4, Agnieszka Wilk 4.

Cukierki Odra Brzeg - AZS PWSZ Sowood Gorzów Wlkp. 48:62 (10:20, 9:18, 13:15, 16:9)

Cukierki Odra: Andżela Dubojska 12, Joanna Chełczyńska 11, Agnieszka Makowska 7, Martyna Koc 6, Anna Marczewska 6, Justyna Daniel 4, Magdalena Rzeźnik 2.

AZS PWSZ Sowood.: Katarina Ristic 17, Justyna Żurowska 14, Aleksandra Karpińska 13, Aleksandra Chomać 8, Joanna Czarnecka 4, Katarzyna Czubak 3, Magdalena Kozdroń 3.

Polfa Pabianice - Nova Trading Toruń 56:57 (19:18, 6:16, 11:6, 20:17)

Polfa: Agnieszka Pałka 18, Beata Krupska-Tyszkiewicz 17, Octavia Blue 10, Emilia Lamparska 7, Alicja Perlińska 4, Renata Piestrzyńska 0, Anita Szemraj 0.

Nova Trading: Ryan Coleman 26, Katarzyna Maksel 8, Katarzyna Januszek 8, Dominika Mieszkowska 5, Łada Kowalenko 5, Justyna Grabowska 3, Brandee Gibbs 2, Justyna Dobrzyniewicz 0, Eliza Gołumbiewska 0.

KK AZS Jelenia Góra - Arcus SMS PZKosz Łomianki 85:48 (31:22, 20:12, 14:5, 20:9)

KK AZS: Jocelyn Penn 23, Keila Beachem 17, Natalia Małaszewska 14, Sabrina Scott 14, Magdalena Gawrońska 10, Dorota Arodź 4, Agnieszka Kret 3, Małgorzata Myćka 0, Dorota Wójcik 0, Żaneta Sojka 0, Joanna Dłutowska 0.

Arcus SMS PZKosz: Aneta Kotnis 16, Magda Bibrzycka 11, Mirela Pułtorak 6, Katarzyna Bednarczyk 6, Lidia Kopczyk 5, Kamila Kowalewska 3, Anna Soszyńska 1, Agnieszka Modelska 0, Katarzyna Ćwiklińska 0, Claudia Sosnowska 0.

Dowiedz się więcej na temat: ford | kolejka | Gdynia | dominacja | Wisła | lotos | Wisła Can-Pack Kraków

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama