Dinamo Bukareszt - Hoop Polonia Warszawa 3:4

W swoim pierwszym pojedynku II rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów, Hoop Polonia Warszawa pokonała Dinamo Bukareszt 4:3.

Poloniści już w 7. minucie stracili bramkę. Po zagraniu ręką w polu karnym jednego z obrońców, Lupu z rzutu karnego uzyskał prowadzenie dla Dinama. Warszawiacy jednak nie załamali się i strzelili szybko dwie bramki. Pierwszą w 22. minucie strzelił Wieszczycki a drugą w 35. Olisadebe. Niestety tuż przed gwizdkiem na przerwę Minalcea strzelił wyrównującą bramkę.

Po przerwie w 58. minucie Wieszczycki wyprowadził Polaków na prowadzenie. Jednak 5 minut później po błędzie obrońców i bramkarza Szczęsnego Niculae doprowadził do remisu. Dwie minuty przed zakończeniem spotkania Gołaszewski po indywidualnej akcji strzelił zwycięskiego gola dla Polonii.

Poloniści mają po tym meczu dobrą sytuacje przed rewanżowym meczem w Płocku.

Składy

Dinamo: Preda - Kirita, Florea, Mihali, Cernat (46 Tomes), Bolohan, Petre (72 Dragon), Haldan, Lupu, Mihalcea (80 Mara), Niculae

Polonia: Szczęsny - Ciesielski (46-Wyciszkiewicz), Pawlak, Żvirgżdauskas, Kaliszan, Gołaszewski, Bąk, Wieszczycki (81 Ekwueme), Kiełbowicz, Bykowski (90 Scherfchen), Olisadebe.

Żółte kartki: Dinamo - Giani Kirita, Marius Niculae, Iulian Tames - Arkadiusz Kaliszan. Sędziował Victor Esquinos Torres (Hiszpania).