Diego Maradona zawieszony na dwa miesiące!

Komisja dyscyplinarna Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) ukarała selekcjonera Argentyny Diego Armando Maradonę dwumiesięczną dyskwalifikacją i grzywną w wysokości 25 tysięcy szwajcarskich franków za niesportowe i wulgarne zachowanie po meczu Argentyna - Urugwaj.

Zawieszenie w pełnieniu obowiazków trenera trwać będzie od 15 listopada do 15 stycznia 2010 roku.

Reklama

Spotkanie, w którym zespół Maradony wygrał 1:0, zapewniając sobie awans do mistrzostw świata, zostało rozegrane w Montevideo 14 października. Były znakomity piłkarz zdegustowany przedmeczowymi uwagami wieszczącymi niepowodzenie reprezentacji kraju, wypowiadał się na konferencji niezwykle wulgarnie o krytykach i dziennikarzach.

Zarzucał im bezpodstawną krytykę i brak wiedzy piłkarskiej. Gdy zespół opuszczał autobusem stadion, wykonywał obsceniczne gesty.

"Przepraszam kobiety, ale nie te, które wypowiadają się w telewizji na temat futbolu. Niczego nie żałuję. Po zakwalifikowaniu się do mistrzostw powiedziałem to co powiedziałem i nagle wszyscy poczuli się obrażeni. To była moja zemsta" - mówił Maradona w wywiadzie telewizyjnym.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Felipe | diego maradona | Maradona

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje