"Diabelska" seria trwa

New Jersey Devils notują ostatnio dobrą serię. Pokonując w piątek Washington Capitals 3:2, odnieśli dziewiąte z rzędu zwycięstwo w NHL.

Spotkanie w Newark rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Gole dla nich zdobyli Witalij Wiszniewski i Dainius Zubrus. W szóstej minucie trzeciej tercji kontaktową bramkę strzelił Aleksander Siemin, ale natychmiast odpowiedział Travis Zajac. Gol Brooksa Laicha, tuż przed końcem, niewiele już zmienił.

Najlepszy zespół w lidze Detroit Red Wings pokonał na własnym lodowisku Minnesota Wild 5:0. Do tego zwycięstwa najbardziej przyczynili się Henrik Zetterberg, który ustrzelił drugiego hat-tricka w karierze, oraz Dominik Haszek, notując 77. mecz bez puszczonej bramki w NHL. Trzy asysty dodał Paweł Dacjuk.

Lider Konferencji Wschodniej Ottawa Senators wygrali na wyjeździe z Dallas Stars 4:2. Mają na koncie 39 punktów, tylko trzy mniej od Red Wings.