Devils i Senators w II rundzie play off

W lidze NHL wyłoniono kolejne zespoły, które zagrają w drugiej rundzie play off. Rywalizację z Boston Bruins na własną korzyść rozstrzygnęli hokeiści New Jersey Devils, awans zapewnili sobie również Ottawa Senators, którzy wyeliminowali New York Islanders.

Hokeiści New Jersey Devils pokonali we własnej hali Boston Bruins 3:0 i zapewnili sobie awans wygrywając rywalizację play off 4:1.

Bramkarz Devils, Martin Brodeur, broniąc 28 strzałów zanotował już drugi "shutout" w meczach tegorocznego play off, a 15. w karierze. Również 28 strzałów obronił bramkarz Bruins, Jeff Hacket. Przepuścił jednak trzy gole i drugi sezon z rzędu jego drużyna zakończyła udział w play off na pierwszej rundzie.

Grający "o życie" Bruins na początku zyskali niewielką przewagę, z biegiem czasu zaczęli grać jednak coraz ostrzej co skończyło się w sumie pięcioma karami w dwóch pierwszych tercjach. Jeden z okresów gry w przewadze potrafili wykorzystać gospodarze. W 9. minucie meczu na listę strzelców wpisał się John Madden. Drugiego gola uzyskał na niespełna 8 minut przed końcem meczu Jamie Lengenbrunner wykorzystując dobre podanie Maddena, ten sam hokeista ustalił wynik meczu trafiając do opuszczonej przez golkipera bramki na 52 sekundy przed końcem.

W Ottawie, Senators po dwóch bramkach Radka Bonka oraz trafieniach Todda White'a (3. gol w dwóch ostatnich meczach) i Martina Havlata pokonali New York Islanders 4:1 i w takim samym stosunku wygrali rywalizację play off. Jedynego gola dla gości zdobył Mark Parish. "Wyspiarze" sezon zasadniczy zakończyli z 30 punktami mniej niż Senators, którzy zdobyli Puchar Prezydenta, przyznawany najlepszej drużynie sezonu zasadniczego. "Senatorowie", którzy już siódmy sezon z rzędu biorą udział w rozgrywkach play off, wygrali dopiero trzecią rywalizację i pierwszą do której przystąpili, jako najwyżej rozstawiona drużyna.

Goście mieli inicjatywę w tym spotkaniu, oddali prawie dwa razy więcej strzałów, ale nie miało to znaczenia, gdyż decydowała dyspozycja bramkarzy. Golkiper "Senatorów" Patrick Lalime obronił 31 strzałów, a jego odpowiednik po drugiej stronie lodowiska Garth Snow - tylko 16.

W Dallas Siergiej Zubow zdobył dwie bramki oraz asystował przy trzeciej prowadząc Stars do zwycięstwa 5:2 nad Edmonton Oilers. Kolejne trafienie i dwie asysty zapisał na swoje konto Mike Modano, pozastałe gole zdobyli Scott Young i Manny Malhorta. Dla gości bramki uzyskali (już przy stanie 4:0) Comrie i Brewer. Stars tylko jedno zwycięstwo dzieli od awansu do drugiej rundy. Kolejny mecz odbędzie się w sobotę w Edmonton.

INTERIA.PL/AP/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jersey | hokeiści | awans | bramki | Boston | New Jersey | play off