Detroit zdobyte przez Wild

Hokeiści Minnesota Wild mają świadomość, że nie są najlepszymi graczami w świecie, ale od dziś wiedzą też, że są na szczycie Konferencji Zachodniej.

W ostatnich dwóch sezonach Wild zajmowali ostatnie miejsce w swojej dywizji, ale w tym sezonie są największą niespodzianką w NHL. Minionej nocy odnieśli oni cenne zwycięstwo w Detroit, wygrywając 3:2 z Red Wings.

Bramka Wesa Walz'a w pierwszej tercji oraz gole w drugiej odsłonie Richarda Parka i Rickarda Wallina dały hokeistom z Indianapolis bardzo prestiżowe zwycięstwo nad obrońcami Pucharu Stanley.

Znakomicie w bramce gości spisywał się Dwayne Roloson, który zanotował 36 skutecznych parad.

Porażki doznali Montreal Canadiens. Zespół w barwach, ktorego wystąpił Mariusz Czerkawski uległ Tampa Bay Lightning 2:3. Polak przebywał na lodzie ponad 6 minut i oddał dwa strzały na bramkę rywali.