Davis pogrążył Blackburn

Na White Hart Lane w niedzielne popołudnie zmierzyły się jedenastki Tottenhamu i Evertonu. Jedynego gola w meczu zdobył, zapewniając zwycięstwo "The Toffees", Steven Pienaar po asyście Mikela Artety.

W drugim niedzielnym meczu na Fratton Park Portsmouth po zaciętej grze pokonało Blackburn. Tony Adams odniósł pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością jako menedżer "Pompey".

Rovers przegrywali już 2:0, ale potrafili wyrównać. Decydujące trafienie zadał w 79. minucie rezerwowy Sean Davis, który wszedł na boisko zaledwie trzy minuty wcześniej. Asystował mu drugi rezerwowy, Nwankwo Kanu.

Tottenham - Everton 0:1 (0:0)

0:1 Pienaar 51. min

Żółte kartki: Tottenham: Assou-Ekotto - Everton: Cahill, Fellaini Pienaar

Tottenham: Gomes - Corluka, Woodgate, King, Assou-Ekotto (68. Bale), Lennon, Zokora, Huddlestone (76. Boateng), Bentley, Bent (62. Campbell), Pawliuczenko.

Everton: Howard - Neville, Yobo, Jagielka, Lescott, Arteta, Osman (88. Baines), Cahill, Fellaini, Pienaar, Yakubu (11. Saha).

Sędziował: Steve Bennett

Widzów: 35 742

Portsmouth - Blackburn 3:2 (0:0)