D'Arcy zapłaci 180 tys. dol. australijskich pobitemu pływakowi

Sąd cywilny w Sydney nakazał australijskiemu pływakowi Nickowi D'Arcy'emu wypłacenie 180 tysięcy dolarów australijskich (190 tys. dol.) zadośćuczynienia rywalowi z pływalni Simonowi Cowleyowi, którego mocno pobił w barze. Do bójki doszło w marcu 2008 roku.

W wyniku pojedynku na pięści Cowley, złoty medalista Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej, doznał pęknięcia szczęki oraz kości policzkowej, łuku brwiowego i kości nosa. Poszkodowany dochodził później swoich praw również na drodze cywilnej, której skutkiem jest finansowe zadośćuczynienie, orzeczone w poniedziałek.

Reklama

W 2009 roku D'Arcy został uznany winnym w postępowaniu karnym, a nałożono na niego wyrok 14-miesięcznego więzienia w zawieszeniu na trzy lata. W wyniku toczących się postępowań, został wyłączony z reprezentacji Australii na igrzyska w Pekinie (2008), a także nie mógł wystąpić na mistrzostwach świata w 2009 r.

Po powrocie na pływalnię przeszedł do historii jako jeden z dwóch pływaków, którym udało się w ciągu ostatnich dziewięciu lat pokonać Amerykanina Michaela Phelpsa na jego koronnym dystansie 200 metrów stylem motylkowym.

Dokonał tego 20 czerwca tego roku na mityngu w Santa Clara. Były to jedne z zawodów, podczas których czołowi pływacy przygotowywali się do mistrzostw świata rozpoczynających się 24 lipca w Szanghaju.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje