Czy Ronaldo pojedzie na piąte mistrzostwa świata?

Trzykrotny najlepszy piłkarz świata, Ronaldo złożył samokrytykę. 34-letni napastnik przyznał, że nie zasługuje na wyjazd na mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA. Dodał jednak, że w razie powołania na mundial nie odmówi, bo zawsze jest dumny z reprezentowania Brazylii.

"Po tym jak grałem w tym sezonie muszę przyznać, że nie zasługuję na bycie w kadrze Brazylii. To oczywiste i klarowne" - przyznał Ronaldo. Po chwili namysłu dodał jednak z nadzieją w głosie, że jeśli tylko Dunga zdecyduje się dołączyć go do kadry, z chęcią poleci z "Canarinhos" na mistrzostwa. "Brazylia to mój kraj. Zawsze jestem dumny, gdy mogę bronić jego barw" - dodał.

Reklama

Selekcjoner reprezentacji Brazylii, Dunga ogłosi skład na mundial w maju. Ronaldo, który rozczarował podczas mistrzostw w 2006 roku w Niemczech od tamtego czasu nie zagrał już dla "Canarinhos". Piłkarz przyznał, że jest bardzo rozczarowany brakiem powołań do kadry.

Luis Nazario da Lima Ronaldo po raz pierwszy poleciał na mundial w 1994 roku. W USA nie zagrał jednak ani minuty, obserwując zmagania kolegów z ławki rezerwowych. Cztery lata później, we Francji jego gwiazda świeciła już pełnym blaskiem. Przygasła jedynie w przegranym finałowym meczu z gospodarzami turnieju. Niepowodzenia te Ronaldo odbił sobie w 2002 roku w Korei i Japonii, gdzie zdobył z Brazylią mistrzostwo świata i tytuł króla strzelców. 2006 rok i mistrzostwa w Niemczech to jedynie trzy gole w turnieju i odpadnięcie w ćwierćfinale z Francją.

Ronaldo obecnie jest zawodnikiem brazylijskiego Corinthians. Niedawno przedłużył umowę z tym klubem, obwieszczając że zamierza zakończyć karierę pod koniec 2011 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Mundial 2014 | mistrzostwa świata | Cristiano Ronaldo

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje