Czerkawski - gol i asysta

Kapitalna dyspozycja bramkarza New Jersey Devils, Martina Brodeura sprawiła, że jego zespół wygrał wyjazdową konfrontację z Dallas Stars, nie tracąc bramki.

Bramki dla Devils zdobyli Tommy Albelin, Siergiej Brylin i Brian Gionta. Tym samym przełamana została seria trzech kolejnych wyjazdowych porażek Devils. Dzięki tej wygranej hokeiści Devils przesunęli się na siódme miejsce w Eastern Division.

Już w drugiej minucie meczu z Atlanta Trashers asystą popisał się Mariusz Czerkawski, a bramkę dla Islanders zdobył Rosjanin Jaszin.

Jeszcze w tej samej tercji Czerkawski zdobył kolejną bramkę dla zespołu z Nowego Jorku, który rozgromił rywali 6:1.

Nie popisała się tym razem najlepsza ekipa NHL, Detroit Red Wings. Przegrała ona wyraźnie 1:5 wyjazdowe spotkanie z Buffalo Sabres. Blisko 20 tysięcy widzów w HSBC Arena oklaskiwało akcje miejscowych, którzy na początku drugiej tercji prowadzili już 4:0.

Doszło nawet do tego, że słabo broniącego Dominika Haska w ostatniej tercji zastąpił rezerwowy bramkarz Red Wings, Manny Legace. Dla Haska był to więc niezbyt udany powrót do Buffalo, z którego latem ubiegłego roku przeniósł się do Detroit.

Przy okazji zakończyła się rekordowa dla klubu z Detroit seria ośmiu kolejnych wyjazdowych zwycięstw.

Vancouver Canucks - San Jose Sharks 4:7

Dowiedz się więcej na temat: Jersey | "Dallas" | bramki | detroit | New Jersey | Czerkawski