Cracovia przeprosiła Pawła Drumlaka za krzywdzące wypowiedzi

Cracovia przeprosiła Pawła Drumlaka. Stosowne oświadczenie pojawiło się na oficjalnej stronie internetowej klubu i w kilku ogólnopolskich gazetach. - To smutne, że w Polsce można narobić bałaganu, a potem załatwić wszystko zwykłym sprostowaniem - skomentował piłkarz.

- W środę rozpoczęliśmy wykonywanie wyroku Sądu Apelacyjnego. Robimy wszystko zgodnie z prawem - powiedział rzecznik prasowy Cracovii, Przemysław Urbański.

Reklama

Cracovia musiała przeprosić za naruszenie dóbr osobistych piłkarza. Dodatkowo klub został zobowiązany do wypłacenia Drumlakowi 10 tysięcy złotych i przekazania takiej samej kwoty Fundacji Anny Dymnej. - Uważam, że to kwota niewspółmierna do tego jak zostałem potraktowany - skomentował piłkarz w rozmowie z Agencją ASInfo.

Chodzi o sprawę zwolnienia Drumlaka z Cracovii. Klub zarzucał mu m.in. "niesportowe" zachowanie i symulowanie kontuzji. Głośno było także o możliwym podrobieniu podpisu piłkarza na aneksie do kontraktu.

O tym, że Cracovia wystosowała przeprosiny, sam Drumlak dowiedział się dopiero od jednego z dziennikarzy wczesnym popołudniem.

- Jeszcze ich nie czytałem. Jest mi jednak niezmiernie przykro, że w ogóle do tego doszło. Słowa, które padły, były wymyślone i zupełnie niezgodne z prawdą. Chciano mnie zwyczajnie zdyskredytować - powiedział Drumlak.

Dodał, że próbował zakończyć sprawę bez udziału sądu. - Jestem osobą normalnie wychowaną i starałem się rozwiązać ten konflikt na bazie rozmów. Z panem prezesem Filipiakiem nie dało się jednak rozmawiać w sposób cywilizowany. To smutne, że w Polsce można narobić bałaganu, a potem załatwić wszystko zwykłym sprostowaniem. Tym bardziej, że ja nie zasłużyłem sobie na to, by ktoś wylewał na mnie pomyje - dodał Paweł Drumlak.

Oto treść oświadczenia zamieszczonego na stronie internetowej cracovia.pl:

"Zarząd MKS Cracovia SSA przeprasza Pana Pawła Drumlaka za swoje nieprawdziwe i krzywdzące go wypowiedzi naruszające jego dobre imię, jakoby "Zawodnik Paweł Drumlak decyzją Zarządu MKS Cracovia SSA został usunięty z Klubu za symulowanie kontuzji, unikanie treningów i bardzo słabą grę. (...) Po wyrzuceniu z Klubu, niezależnie od tego, że zawodnik w trakcie trwania kontraktu otrzymywał bardzo wysokie wynagrodzenie, po rozwiązaniu kontraktu na mocy decyzji PZPN w minionym miesiącu otrzymał "odszkodowanie" w wysokości 350 tysięcy złotych. W rozmowach mających na celu zakończenie sprawy oświadczył członkom zarządu klubu, że odstąpi od swoich żądań, jeżeli otrzyma kwotę 820 tysięcy złotych."

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: drumlak | Cracovia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje