Coulthard: Nie oczekujcie cudów od Kubicy

- Nikt słaby nie otrzyma nigdy szansy w tym sporcie - powiedział o Robercie Kubicy jeden z najsłynniejszych kierowców Formuły 1 Szkot David Coulthard na łamach "Super Expressu".

Doświadczony kierowca teamu Red Bull przestrzega, żeby polscy kibice nie spodziewali się cudów.

Reklama

- Nie bardzo wiem, czego po nim oczekujecie. Po wodzie przecież nie będzie chodził. Poważnie mówiąc, jego kariera zależy głównie od tego, jak sam nią pokieruje - podkreślił Coulthard.

- Wszystko zależy od konkretnych wyników Kubicy na torze. Nawet Schumacher nie spodziewał się na początku kariery, że zdobędzie siedem tytułów mistrza Formuły 1. Jeden wyścig nie zrobi z ciebie mistrza, ale nie zrobi też idioty. Robert ma dobre podstawy do odnoszenia sukcesów w Formule 1. Z tego, co wiem, jest szybki na torze i bezpośredni w kontaktach z ludźmi, a to już sporo po drodze do wielkiej kariery. Wygląda na to, że wasz człowiek ma talent i będzie umiał go pokazać - dodał Szkot, któremu nigdy nie udało się zdobyć tytułu mistrza świata.

Coulthard nie jest zaskoczony, że zawodnik z kraju w którym nie ma tradycji F1 dostał się do elitarnego grona najlepszych kierowców na świecie.

- Dlaczego miało mnie zaskoczyć? W Polsce, o ile wiem, ludzie też mają dwie nogi, dwie ręce, oczy i głowę na karku, tak jak w innych krajach. Nieważne, że nie mieliście tradycji wyścigowych, ktoś kiedyś musiał być pierwszy. Ten facet co zdobył Mount Everest też przyjechał tam z daleka - stwierdził Coulthard.

Zobacz serwis specjalny Formuły 1 w INTERIA.PL

Super Express/INTERIA.PL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama